Goliath® przejmuje Vivid Toy Group®

Goliath, wiodący na świecie producent gier i zabawek ogłasza nabycie Grupy Vivid Toy (dalej „Vivid”) od Privet Capital za nieujawnioną sumę.

Vivid to jedna z głównych w Europie niezależnych marek w branży zabawek, producent gier, dystrybutor produktów licencjonowanych, zestawów kreatywnych, wytwarzanych i sprzedawanych jako produkty własne oraz firm trzecich – w tym dystrybucję kluczowych marek partnerskich na ponad 60 rynkach na całym świecie wiodącym detalistom, takim jak Amazon, Argos, Auchan, Carrefour, Mueller, Smyths, Target, Tesco, The Entertainer i Walmart. Firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii (Guildford), i ma dodatkowe oddziały pełniące funkcję wsparcia sprzedaży i marketingu we Francji (Paryż) i Niemczech (Frankfurt), a także biuro w Chinach (Hongkong).

Główne linie produktów Vivid to zabawki, gry, oraz sztuka i rzemiosło (Arts&Crafts).

Firma Vivid jest najlepiej znana w branży z dystrybucji w Europie (EMEA) kultowej marki Crayola, oraz marek AniMagic, Moshi Monsters, Thunderbirds, Bratz Dolls, Nella The Princess Knight i wiele innych. Firma niedawno ogłosiła strategiczne partnerstwo z studiem Corus Nelvana od roku  2019 r.

Goliath to wiodąca na świecie, będąca prywatną własnością, firma rodzinna, specjalizująca się w grach.

W 2017 r. raporty NPD wskazały Goliath jako nr 1 w kategorii gier przedszkolnych (Preschoolgames) i nr 3. producenta gier dziecięcych (Children games) w USA oraz numer 2 w kategorii producent gier we Francji.

Korzystanie z połączonej skali oferty gier (Pressman, Goliath i Crown & Andrews) – portfolio Vivid wprowadzi na rynek zupełnie nową gamę gier w 2019 roku. Goliath jest znany z dużych inwestycji w marketing online, mediów społecznościowych i reklamy telewizyjnej. Vivid w pełni będzie korzystał z globalnego zespołu marketingowego Goliath.

Tony Hicks, dyrektor generalny Vivid Toy Group, powiedział: „Przejęcie Vivid przez Goliath’a to ważny nowy rozdział w historii naszej firmy. Dzięki wsparciu Goliath mamy wspaniałe zaplecze, aby zbudować wiodącą na świecie ofertę, będziemy nadal wzmacniać doskonałe długotrwałe relacje z naszymi klientami –  wiodącymi detalistami na świecie. „

Adi Golad, prezes i założyciel Goliath skomentował: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że uzyskaliśmy Vivid, który jak wierzymy, ma znaczny potencjał. Dzięki długiej historii wspólnej pracy dobrze znamy zespół Vivid. To profesjonalny, światowej klasy biznes obejmujący zabawki z różnych kategorii oraz imponujące osiągnięcia – doskonałości  w każdej z jej podstawowych funkcji, od zamówień i projektowania produktu po marketing i sprzedaż dzięki swojej niezrównanej sieci dystrybucji i relacjom handlowym w Wielkiej Brytanii, oraz szerokiej sieci na całym świecie. Witamy naszych nowych kolegów  w rodzinie Goliath i cieszymy się na wspólne budowanie wspaniałego biznesu.”

O Goliath

Goliath został założony w 1980 roku i jest jedną z niewielu globalnych firm rodzinnych produkujących zabawki i gry. Goliath jest międzynarodowym producentem i dystrybutorem szerokiej gamy produktów. Przykłady obejmują  marki jak Wahu®, Sequence®,Rummikub®, Rubik’s Cube®, Phlat Ball®, Tri-Ominos®, WordsearchTM, Pop the Pig®, Doggie DooTM, Gooey LooeyTM i Catch FoxTM.

Firma nadal odnotowuje znaczny wzrost dzięki przejęciom Pressman Toy®, JAX®, Tucker Toys® w USA, Crown & Andrews® i Britz ‚n Pieces / Wahu w Australii, Modelco® we Francji i Elephanta® w Nowej Zelandi.

Dzisiaj Goliath jest drugą co do wielkości firmą w kategorii gier, we Francji i trzecią co do wielkości w USA. Goliath jest liderem na rynku gier promowanych w telewizji i silnym w wielu innych kategoriach zabawek, takich jak puzzle, sztuka i rzemiosło, outdoor,  produkty impulsowe i nowości.

Produkty Goliath są obecnie sprzedawane w ponad 75 krajach na całym świecie, a firma ma biura w Holandii, Belgi, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Polsce, Hongkongu, Australii, Nowej Zelandii, USA i Kanadzie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.goliathgames.com

O Grupie Vivid Toy

Z siedzibą w Guildford UK z biurami w Paryżu, Frankfurcie, Hongkongu i Chinach, Grupa Vivid jest niezależną, prywatną marką gier i zabawek, która sprzedaje swoje produkty w ponad 60 krajach na całym świecie. Najważniejsze linie to: kultowa Crayola na terenie EMEA i takie marki jak : Nella Princess Knight, Thunderbirds, Animagic, Fungus Amungus, Genie Girls, Disney Emoji, Phlat Ball i Squeezamals.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.vividtoysandgames.co.uk

O Privet Capital

Privet Capital to prywatny inwestor działający w branży private equity z siedzibą w Londynie, którego działalność koncentruje się na tworzeniu wartości poprzez poprawę funkcjonowania organizacji.

Zespół doświadczonych specjalistów stara się współpracować z zespołami zarządzającymi w ugruntowanych firmach podstawową ofertę produktową / biznesową, ale wymagającą wyraźniejszego ukierunkowania strategicznego, aby osiągnąć wydajność operacyjną i

maksymalizować potencjał wzrostu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.privetcapital.co.uk