EGMONT POLSKA: ZŁOTY MENHIR. Odnaleziony skarb René Goscinny’ego i Alberta Uderzo!

12 listopada 2020 roku wydawnictwo Egmont zaprosi do odkrycia prawdziwego unikatu: Złoty menhir, ilustrowana przygoda Asteriksa, napisana przez René Goscinny’ego i narysowana przez Alberta Uderzo, nigdy wcześniej niewydana w postaci albumu. Poznajcie okładkę
i pierwsze informacje o opowiadaniu już teraz.

We wsi panuje podniecenie: Kakofoniks postanowił wziąć udział w słynnym konkursie pieśni galijskich bardów, w którym nagrodą jest Złoty Menhir.

Asteriks i Obeliks będą towarzyszyć bardowi, aby chronić go przed Rzymianami, którzy mają go śledzić – nie wolno im spuszczać Kakofoniksa z oka, choćby nawet miało to dla nich oznaczać utratę słuchu!

Okładka albumu narysowanego przez Alberta Uderzo

Sprzedana po raz pierwszy w formie książki z płytą w 1967 roku, ta wyjątkowa historia stała się prawie niemożliwa do odnalezienia i nigdy nie została opu- blikowana w postaci albumu.Historia ta, napisana z właściwą dla René Goscin- ny’ego błyskotliwością, przeznaczona do nagrania audio, a graficznie genialnie zilustrowana przez Alberta Uderzo w towarzyszącej płycie książce, to klejnocik, który warto odkryć na nowo. Niewątpli- wie zasługuje na włączenie jej do kolekcji ilustro- wanych albumów Asteriksa.

René Goscinny i Albert Uderzo © D.R.

 

PRZED

Jubilerska robota, którą czytelnicy będą mogli nabyć w polskich księgarniach i podziwiać już od 12 listopada.

Nowy album będzie zawierał odświeżone ilustracje w nowym układzie, co pozwoli nam lepiej zagłębić się w teksty i rysunki tych dwóch geniuszy dziewiątej sztuki. Przy tej okazji, chcąc towarzyszyć niepodważalnemu i genialnemu scenariuszowi swojego przyjaciela René Goscinny’ego, Albert Uderzo był jeszcze w stanie nadzorować pod koniec 2019 roku prace konserwatorskie przeprowa- dzane przez jego najwierniejszych współpracowników przy jego absolutnie wysublimowanych ilus- tracjach. Wielka sztuka!

PO

Wychodząc od ilustracji zeskanowanych z książeczki
z 1967 roku, historycy musieli odwołać się do wszystkich swoich druidzkich umiejętności, aby odtworzyć rysunki zgodnie z wolą Alberta Uderzo. Najtrudniejszym zadaniem było usunięcie struktury nadruku przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej sztuki używania tuszu przez Alberta Uderzo. Odświeżając i kalibrując kolory wierne oryginalnemu stylowi vintage, zafundowali Złotemu Menhirowi zabieg odmładzający, który pozwoli mu podbić serca starych fanów i pozyskać nowe pokolenia czytelników.

Ponadto, aby umożliwić fanom wszystkich pokoleń przeżycie przygody w pełni i zgodnie
z wyobrażeniami twórców, nagranie audio tego albumu będzie również dostępne w postaci pliku do pobrania przez internet.

KOLEKCJA ILUSTROWANYCH ALBUMÓW ASTERIKSA

Wreszcie ta stworzona przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo historia dołącza do kolekcji ilustrowanych albumów o Asteriksie!

ZŁOTY MENHIR – opowiadanie ilustrowane 48 stron – Cena: 22,99 zł