Dziś startuje 7. Festiwal Książki Opole 2023

7. Festiwal Książki Opole 2023 odbywa się 2-4.06.2023 r. na Placu Wolności w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na największe targi książki na Opolszczyźnie, spotkania autorskie z gwiazdami polskiej literatury oraz koncerty.

PATRON MEDIALNY: RYNEK ZABAWEK.

W pierwszy weekend czerwca ponownie będziemy gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. W wydarzeniu biorą udział największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Festiwal będzie miał miejsce na Placu Wolności, gdzie wzorem lat ubiegłych zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. „W Opolu jak zawsze jest najlepsza impreza, bez porównania do wszystkich innych imprez książkowych – także jeśli zastanawiacie się czy kiedykolwiek warto odwiedzić Opole i wpaść na Festiwal Książki to ja daję autorską gwarancję, że jak najbardziej warto, bo nigdzie nie będziecie się tak bawić jak u Nas „ –  wspominał Remigiusz Mróz, „Opole kocham, wracam tu co roku. Opole jest pięknym miastem, z pięknymi ludźmi – i jeszcze książki! Czego chcieć więcej?” – komentuje Katarzyna Grochola.

Festiwal doczekał się już siódmej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 350 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

„Targi książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród największych polskich wydawnictw. Autorzy przyjeżdżają do Nas bardzo chętnie, w tym roku również pojawią się największe wydawnictwa oraz najpoczytniejsi pisarze” – wspomina Judyta Gralka – organizator.

Cieszymy się, że już niedługo ponownie będziemy wspólnie świętować największe regionalne wydarzenie literackie Opolszczyzny. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej festiwalu, gdzie już niebawem pojawią się pierwsze informacje dotyczące tegorocznych spotkań, warsztatów i koncertów.

www.festiwalksiazki.pl

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.