Dziś rozpoczyna się Festiwal Książki Opole 2024

8. Festiwal Książki Opole 2024 potrwa od 7 do 9 czerwca br. Impreza odbywa się na Placu Wolności w centrum miasta Opola.

Wzorem lat ubiegłych targi gościć będą pisarzy, osoby związane z kulturą, muzyką i sztuką. Na plenerze wydawniczym, w którym w weźmie udział rekordowa liczba ponad stu wydawnictw, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe, a także liczne literackie trendy. „W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!” – wspominał Remigiusz Mróz podczas edycji w 2023 roku.

Tegoroczny festiwal to niezmiennie także koncerty – w tym roku na wzór roku poprzedniego każdy dzień festiwalowy zakończy się koncertem w określonym klimacie muzycznym. Ponownie odbędzie się również cykl spotkań pt. „Zbrodnia na pokładzie” – miejscem spotkania będzie statek płynący odrą co dodatkowo podkreśli klimat wydarzenia. – Niezmiennie staramy się, aby wydarzenie zachęcało do odwiedzin również młodzież, dlatego w tym roku po raz kolejny będzie miał miejsce Panel Young Adult, podczas którego najpoczytniejsi autorzy gatunku spotkają się ze swoimi fanami. W czasie festiwalu nie zapominamy również o naszych najmłodszych czytelnikach – w tym roku również czeka na nich moc atrakcji i wrażeń. Festiwal Książki słynie już z bicia własnych rekordów frekwencji oraz wydarzeń – w tym roku nie może być inaczej – mówią organizatorzy.

www.festiwalksiazki.pl

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.