Dwie nagrody Spiel des Jahres dla gier wydawanych przez Lucky Duck Games!

Wydawnictwo Lucky Duck Games Polska ma zaszczyt poinformować, że dwa z wydawanych przez nich tytułów zostały nagrodzone przez kapitułę najważniejszej nagrody w branży — Spiel des Jahres 2021.

Tegoroczna nowość, „MIKROMAKRO: Na tropie zbrodni” zostało nagrodzone w głównej kategorii i otrzymało tytuł niemieckiej gry roku.

Ten innowacyjny tytuł to połączenie gry dedukcyjnej z zagadką na spostrzegawczość. Gracze wspólnie rozwiązują sprawy kryminalne, dociekają motywów, szukają dowodów i skazują winowajców. Bystre oko przyda się nie mniej niż przenikliwy umysł, by odnaleźć rozwiązania zagadek na olbrzymiej planszy 75 × 110 cm.

Nagroda zaawansowanej gry Kennerspiel des Jahres przypadła natomiast grze kooperacyjnej „PALEO”.

„Paleo” to kooperacyjna gra przygodowa osadzona w epoce kamienia, w której gracze próbują utrzymać swoje plemię przy życiu, eksplorując okolicę i wspierając się nawzajem w wykonywaniu zadań. Paleolityczna rzeczywistość niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Jeśli graczom uda się je pokonać, po plemieniu pozostanie wieczne świadectwo — rysunek mamuta uwieczniony w skalnym malowidle.

Wydawnictwo zapowiada polską premierę „Paleo” na listopad 2021.


Lucky Duck Games to wydawca gier planszowych znany z innowacyjnych i angażujących produktów. Najbardziej znanymi tytułami stworzonymi przez Lucky Duck Games są „Kroniki Zbrodni” których sprzedano ponad 500 000 egzemplarzy w 26 językach oraz „Kingdom Rush: Rift in Time” ze wsparciem na poziomie 1,1 mln dolarów na Kickstarterze.

Od 2020 roku Lucky Duck Games jest także wydawcą i dystrybutorem gier w Polsce. W zeszłym roku Lucky Duck Games wydało w Polsce 9 gier, wśród których są takie hity jak „Kroniki Zbrodni 1400”, „Calico”, „Nova Luna” czy „Watergate”. Wśród zapowiedzi na 2021 rok znajdują się tak wyczekiwane tytuły jak „Diuna: Imperium”, „Wyspa Kotów” oraz „Dice Throne”, którego kampania na platformie wspieram.to zyskała wsparcie prawie 700 osób.