HARPERKIDS: CZAPU CZIPU – Zabawy z wyobraźnią

Jak wspierać umiejętności z czterech obszarów rozwoju dziecka, w tym fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego? Nakładem HarperCollins Polska (dawniej Egmont) 20 maja br. do sprzedaży trafi nowa seria kartonowych książeczek „Czapu Czipu”, wspomagających w naturalny dla dziecka sposób całościowy jego rozwój. Na początek do rąk czytelników zostanie oddany cykl Zabawy z wyobraźnią, a w nim cztery tytuły: „Co to tak człapie?”, „Co to tak skrobie?”, „Co to tak świszczy?” i „Co to tak kapie?”. Nieoceniona pomoc dla rodziców, pedagogów i logopedów w codziennej nauce mowy, a dla milusińskich doskonałe zabawy i zagadki oraz praktyczna wiedza o świecie! Czapu Czipu to również bohater animacji o tym samym tytule.

KREATYWNOŚĆ BEZ GRANIC
Każde dziecko jest artystą, problem polega na tym, jak pozostać artystą, gdy się dorośnie. – mówił Pablo Picasso. Dziecko ma nieskończoną wyobraźnię, dla której nie ma ram, jest nieskrępowana absolutnie niczym. Dla dziecka nie ma rzeczy niemożliwych, a dla dorosłych wszystko jest kłopotem i nie wychodzą poza zwykły nawias. Utracili coś bezpowrotnie.
„Czapu Czipu” to seria, która oddaje kreatywność dzieci. Książki odzwierciedlające twórcze myślenie, pełne zagadek dźwiękowych i wizualnych, zachęcające do poszukiwania rozwiązań, podejmowania różnych aktywności. Oferujące rozrywkę, ale i edukację w wysmakowanej szacie graficznej. Każdy cykl w ramach serii będzie prezentował inną sferę rozwoju dziecka. Wkrótce oprócz Zabaw z wyobraźnią, ukażą się jeszcze Zabawy z ruchem, Zabawy z kolorem i Zabawy z kształtem. Wszystkie zostały stworzone w oparciu o zalecenia ekspertów.

CZAPU CZIPU, A KTO TO TAKI?
Czapu Czipu to ciekawski chłopiec o bujnej wyobraźni. Ma wielką papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz – potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, a chłopcu szykuje różne zagadki. Mały czytelnik też stara się je odgadnąć. Przygląda się, jak czapka zmienia kształty i próbuje naśladować wydobywające się z niej dźwięki

POWSTAŁ SERIAL, TERAZ KSIĄŻKI

Czapu Czipu najpierw zagościł w serialu animowanym. Do dziś powstało 26 odcinków, których producentką jest Marta Gebhardt z Fundacji Anima Art. Zarówno w animacji, jak i w książeczkach główną rolę odgrywa obraz i dźwięk. W animacji nie ma lektora, tylko dźwiękonaśladowcza muzyka. Książeczki swobodnie nawiązują do serialu. Występuje w nich narrator, a dźwięki zastąpiły onomatopeje. Tytuły książek zapowiadają zagadki dźwiękowe. Zawartość merytoryczna książek została dobrana w taki sposób, aby wzbudzać w dzieciach podstawowe emocje tj. radość, smutek, zdziwienie, strach. Bazując na teorii mówiącej, iż kształcenie emocjonalne jest istotną częścią edukacji przez sztukę, można śmiało stwierdzić, że Czapu Czipu świetnie wpisuje się w tę rolę. Uczy dzieci już od naj- młodszych lat systemów poznawania świata i służy usprawnianiu mechanizmów poznawczych i kształtowaniu twórczej postawy. Z Czapu Czipu każde dziecko może stworzyć z kawałka kolorowego papieru swoją magiczną czapkę i czarować z niej własne pomysły

Czapu Czipu. Co to tak skrobie?

Autor: Bogna Sroka-Mucha Ilustrator: Bogna Sroka-Mucha Oprawa: kartonowa
Objętość: 10 stron

Format: 180×210
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-4620-4 Grupa docelowa: 0-3 lat

W książce „Co to tak skrobie?” Czapu Czipu zastanawia się, kto ukrył się w czapce. Pająk? Ptak? Czarownica skrobiąca marchewkę? A może jeszcze ktoś inny? Czy dźwięki wydobywające się z czarodziejskiej czapki uda się naśladować?

Czapu Czipu. Co to tak świszczy?

Autor: Bogna Sroka-Mucha Ilustrator: Bogna Sroka- Mucha
Oprawa: kartonowa Objętość: 10 stron Format: 180×210

Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-4621-1 Grupa docelowa: 0-3 lat

Z czapki Czapu Czipu znów wydobywają się tajemnicze dźwięki – szumy, świsty i piski. Sprawdź razem z Czapu Czipu, skąd się biorą i spróbuj wydać podobne odgłosy!

Czapu Czipu. Co to tak człapie?

Autor: Bogna Sroka-Mucha Ilustrator: Bogna Sroka-Mucha Oprawa: kartonowa
Objętość: 10 stron

Format: 180×210
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-4622-8 Grupa docelowa: 0-3 lat

Co tak człapie pod czapką Czapu Czipu i wydaje dziwne dźwięki? Czy to jakieś zwierzątko? A może skaczące piłeczki? Czy ty też potrafisz tak człapać?

————————————

HarperCollins

HarperCollins Publishers jest drugim co do wielkości wydawcą książek na świecie, prowadzącym działalność w 17 krajach. Wydawnictwo HarperCollins posiada ponad 200-letnią historię i ponad 120 znaków towarowych na całym świecie; wydaje rocznie około 10.000 nowych książek w 16 językach i posiada drukowany i cyfrowy katalog ponad 200.000 tytułów.