BookGame 2024

Druga edycja targów BookGame, których partnerem jest magazyn „Rynek Zabawek”, odbędzie się 1-3 marca 2024 r. Impreza ma ogromny potencjał! „Będziemy też za rok!” – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas pierwszej edycji targów, która okazała się dużym sukcesem.

W Expo Kraków spotkali się miłośnicy gier planszowych z całego kraju. Targi odwiedziło niemal 8 tys. osób. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 100 wystawców, którzy zaprezentowali na swoich stoiskach gry planszowe, zabawki kreatywne, książki i komiksy. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, w tym games room o powierzchni 4 tys. mkw. z największą wypożyczalnią gier w Polsce, sesje RPG z mistrzami gry, ponad 30 turniejów z nagrodami, spotkania z autorami i twórcami gier, dziecięcą strefę warsztatową, akcję „Gra za grę” wspierającą małopolskie biblioteki, planszówkowy speed dating, strefę prototypów oraz strefę szachową. Bogaty program obejmował również spotkania branżowe i szkolenia dla działów HR, a także plebiscyt BookGame Award na najlepszą grę planszową targów.

1-3 marca 2024 r. oczy wszystkich miłośników gier planszowych ponownie zwrócą się w stronę Expo Kraków. Druga edycja targów oprócz sprawdzonych rozwiązań przyniesie również zupełnie nowe atrakcje, takie jak nocna strefa grania dla najbardziej wytrzymałych planszówkowiczów oraz zewnętrzna strefa gastronomiczna, gdzie po wymagających rozgrywkach będzie można usiąść, zjeść i odpocząć. W rozszerzonej formule powrócą też m.in. turnieje, eliminacje do mistrzostw Polski, rozgrywki gier bitewnych oraz wszystkie specjalistyczne strefy, w tym speedcubingu i puzzli. Organizatorzy zapowiadają wiele innych nowości i udogodnień, o których już wkrótce będą informować na swoich mediach społecznościowych i stronie internetowej www.BookGameKrakow.pl.