Bezstresowe planowanie podróży na targi Spielwarenmesse 2022

Cała branża cieszy się na swoje najważniejsze wydarzenie. Od 2 do 6 lutego 2022 r. w centrum wystawienniczym w Norymberdze odbędą się Targi Spielwarenmesse. Aby zapewnić licznym gościom z zagranicy bezproblemową podróż, powinni oni już na wczesnym etapie planowania zapoznać się z odpowiednimi wskazówkami dla podróżnych i śledzić obowiązujące przepisy.

Zasadniczo przy wjeździe do Niemiec należy przedstawić dowód szczepienia, ozdrowienia lub negatywny wynik testu. Przed wjazdem z obszaru wysokiego ryzyka wymagana jest również rejestracja cyfrowa. Dla zaszczepionych uczestników targów z obszarów wysokiego ryzyka nie ma obowiązku kwarantanny – za zaszczepione uznaje się osoby, które zostały w pełni zaszczepione jedną z czterech uznanych w Niemczech szczepionek. Nieszczepione osoby podróżujące służbowo z obszarów wysokiego ryzyka mogą jednak przyjechać do Niemiec bez kwarantanny na okres do pięciu dni. Jednak ze względu na zmieniający się rozwój sytuacji w poszczególnych krajach, należy zawsze stosować się do aktualnych zaleceń dla podróżnych. Na stronie internetowej Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Targowego (AUMA) można znaleźć przegląd najnowszych informacji:

www.auma.de/en/exhibit/legal-matters/entry-requirements.

Aby każdy mógł czerpać korzyści z udanego uczestnictwa w Targach Spielwarenmesse, środki bezpieczeństwa i higieny są stale aktualizowane do aktualnych warunków i publikowane na stronie internetowej: www.spielwarenmesse.de/en/hygiene.