ATENEUM: TOP 10 (gry, zabawki, książki) – MAJ 2023

TOP 10 gier i zabawek w Ateneum – maj 2023

Ateneum, polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, przygotowało zestawienie TOP 10 najlepiej sprzedających się gier i zabawek w maju 2023 roku.

Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum, komentuje majowe TOP 10 sprzedaży gier i zabawek Ateneum:

Największą sprzedażą wśród gier na Dzień Dziecka cieszyły się produkty SmartGames. Tuż za pierwszą dziesiątką znalazło się jeszcze kilka pozycji z tej serii wydawanej w Polsce przez IUVI Games. W ostatnich miesiącach pośród klocków konstrukcyjnych prym wiedzie zestaw LEGO Creator Magiczny jednorożec, a fani piłki nożnej stale zaopatrują się w nowe karty kolekcjonerskie Panini, dzięki czemu w maju saszetki FIFA 365 Adrenalyn XL 2023 z sześcioma kartami dotarły na najwyższy stopień podium TOP 10 Ateneum. W zestawieniu nie mogło zabraknąć tytułów skierowanych do najmłodszych: „Rysostworów” i „Pisania – zmazywania”, a także gier familijnych: „Pełnego kurnika” oraz „Wirusa”. Rodzynkiem w majowym TOP 10 Ateneum przeznaczonym wyłącznie dla dorosłych jest odsłona w wersji „Bez cenzury” popularnej gry „5 sekund”.

TOP 10 książek w Ateneum – maj 2023

Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum, komentuje majowe TOP 10 sprzedaży książek Ateneum:

Majowe TOP 10 Ateneum nie okazało się zaskoczeniem, gdyż już przed miesiącem przewidywałem powrót do zestawienia całej serii „Rodziny Monet”. Ten cykl Young Adult cieszy się stałym zainteresowaniem głównie wśród nastoletnich czytelniczek, które zapewne nie osłabnie, gdyż już w połowie czerwca będzie miała premierę kolejna odsłona „Rodziny Monet” z podtytułem „Perełka, cz. II”. Jak co roku maj to czas zakupów prezentów na Dzień Dziecka, stąd w zestawieniu nie zabrakło trzech reprezentantów literatury dziecięcej i gdyby nie olbrzymi sukces wydawniczy Weroniki Marczak, to wśród najlepiej sprzedających się książek znalazłoby się więcej pozycji przeznaczonych dla najmłodszych. Jedyną nowością dla dorosłych w TOP 10 Ateneum jest ósmy tom „Siedmiu sióstr” Lucindy Riley, tym razem w kooperacji z Harrym Whittakerem. Poprzednie części tej sagi obyczajowej również trafiały do grona najpopularniejszych książek w Ateneum. Rynek księgarski w ostatnim czasie został zdominowany przez tytuły dla młodzieży, przy zachowaniu silnej pozycji książki dziecięcej i kosztem literatury dla starszych czytelników, a już w kolejnym miesiącu poznamy publikacje najchętniej kupowane z myślą o zbliżających się wakacjach.