Amscan Europe – innowator w kategorii party

Pasja firmy do tworzenia najwyższej jakości produktów o unikatowym wzornictwie trwa nieprzerwanie od 160 lat. Obecnie dostarcza ona swoje wyroby do ponad 60 krajów na czterech kontynentach. Jakie są najmocniejsze strony Amscan Europe jako gracza na rynku artykułów party? Oto i one:

Ogromny wybór produktów
Zintegrowany pionowo model biznesowy firmy obejmuje 15 000 aktywnych SKU z różnych kategorii party.

Topowe marki w ofercie Amscan Europe

  • Amscan – pod tym brandem dostępne są tradycyjne produkty imprezowe, takie jak świeczki, zastawa jednorazowa, dekoracje, balony foliowe i lateksowe oraz stroje.
  • Anagram – marka posiada największe na świecie portfolio balonów foliowych (również licencyjnych) w najróżniejszych kształtach i rozmiarach.
  • Premioloon – linia balonów foliowych personalizowanych (w tym na licencji) z napisami w języku polskim.
  • Everts Decorator – oferuje najwyższej jakości balony lateksowe dedykowane profesjonalnym dekoratorom.
  • Ginger Ray – marka unikatowych dekoracji imprezowych klasy premium.

Licencje i innowacje

Amscan Europe jest właścicielem praw do najpopularniejszych licencji, co sprawia, że oferta firmy w tej kategorii cechuje się ogromną różnorodnością. Dodatkowo dzięki ścisłej współpracy z największymi domami mediowymi i studiami produkcyjnymi klienci są zawsze na bieżąco z nowościami i trendami, otrzymują też najświeższe informacje dotyczące premier i planowanych działań marketingowych.

Najszybciej rosnąca kategoria
W portfolio Amscan Europe są nią stroje halloweenowe i karnawałowe, w tym licencyjne. Najwyższa jakość wykonania umożliwia konsumentom wielokrotne ich użytkowanie (większość nadaje się do prania).

Ciągła ekspansja
W ciągu ostatnich 13 lat Amscan Europe przejęła 13 przedsiębiorstw z branży party, w tym dwie firmy w 2021 r. i kolejne dwie w 2022 r. Nowe marki uzupełniły jej portfolio pod względem różnorodności oferty i poziomu cen, dostosowanych do potrzeb i budżetu każdego klienta.

Wszechstronność w działaniu
Amscan Europe jest obecna we wszystkich kanałach sprzedaży (omnichannel), co jest możliwe dzięki rozbudowanej infrastrukturze i efektywnemu łańcuchowi dostaw. Firma odpowiada na potrzeby zarówno największych sieci handlowych, jak i hurtowników oraz detalistów.

Wsparcie na każdym kroku
Firma oferuje gotowe strategie, koncepty i materiały wsparcia sprzedaży, które można łatwo dostosować do każdego kanału. Inspiracje czerpie z inicjatyw i projektów pilotażowych realizowanych regularnie na rynkach, na których jest obecna.

Elastyczność i najwyższa jakość
Elastyczność Amscan Europe przejawia się nie tylko w różnych formach współpracy i dostawach FOB (free on board), lecz także w produkcji marek własnych. Dzięki własnej produkcji oraz zaawansowanemu zespołowi ds. rozwoju i innowacji firma zapewnia swoim klientom efektywność, terminowość oraz najwyższą jakość.

Kreacja i zarządzanie ofertą
Dedykowany zespół product managerów śledzi preferencje konsumentów i trendy rynkowe, a także bierze udział w prestiżowych imprezach targowych, co pozwala firmie tworzyć konkurencyjne i innowacyjne produkty.

Zdjęcia: Amscan Europe