8. Festiwal Książki w Opolu za nami!

Na trzy dni Plac Wolności w Opolu po raz kolejny zamienił się w przepełnione zielenią miasteczko literackie. Organizatorzy gościli ponad 120 wydawców, najpoczytniejszych pisarzy, a także licznych artystów.

Przez cały weekend Opole żyło pasją czytelniczą, uczestnicy mieli okazję brać udział w ponad stu spotkaniach z autorami na scenie, w bibliotece oraz na stoiskach wydawców, odbyły się liczne warsztaty dla najmłodszych czytelników – jakość wszystkich wydarzeń festiwalowych potwierdza rekordowa frekwencja. Każdego dnia festiwal kończył się koncertem podkreślającym unikatowy charakter targów – łączenie literatury z muzyką. Tegoroczna edycja ponownie obfitowała w ciekawe formy spotkań – odbył się zapoczątkowany przez Festiwal Książki Opole Panel Young Adult, a także nocne spotkania z cyklu „Zbrodnia na pokładzie”. Wszystkie te elementy pozwoliły osiągnąć wspaniały efekt, o czym świadczą opinie naszych gości:

Lech Wałęsa: „Drodzy państwo, jestem bardzo mile zaskoczony tak licznym przybyciem i pozytywnym przyjęciem! Mam nadzieję że moje odpowiedzi zaspokoiły Państwa zainteresowanie i wątpliwości. Dziękuję za spotkanie na Festiwalu Książki Opole.”

Remigiusz Mróz: „W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!”

Wydawnictwo Znak: „Chciałbym serdecznie podziękować za wspaniałą organizację Festiwalu Książki w Opolu. Profesjonalizm, z jakim przeprowadzono cały festiwal zasługuje na ogromne uznanie. Tłumy fantastycznych ludzi, którzy odwiedzili nasze stoiska, wspaniali autorzy oraz niesamowita atmosfera, która panowała podczas całej imprezy, sprawiły, że był to niezapomniany czas. Do zobaczenia w kolejnym roku!”

Wydawnictwo Nasza Księgarnia: „To bez wątpienia najlepszy Festiwal literacki w Polsce. Zawsze na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Plan spotkań autorskich, warsztatów czy też koncertów to absolutny TOP. Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy, którzy każdego dnia nam bardzo pomagali i donosili spragnionym wody, a Organizatorom dalszych sukcesów w organizacji kolejnych edycji.”