LEGO Ideas: Stół do piłkarzyków

Grupa LEGO zaprezentowała unikatowy sposób na celebrowanie globalnego święta piłki nożnej – nowy zestaw LEGO Ideas Stół do piłkarzyków. Miłośnicy futbolu mogą teraz zbudować i zagrać w swoją ulubioną grę dzięki ekscytującemu zestawowi, który został zaprojektowany przez fanów LEGO.
Pierwszymi, którzy przetestowali nowy, w pełni funkcjonalny stół do piłkarzyków, byli: legendarny zdobywca Pucharu Świata, Thierry Henry, oraz gwiazda Manchesteru United i reprezentacji Anglii, Marcus Rashford – którzy rywalizowali między sobą z własnymi drużynami minifigurek na zamieszczonym video. Każdy gracz może zbudować swoją pięcioosobową drużynę minifigurek LEGO, jak również kibiców, którzy będą obserwować rozgrywkę z trybun.
Zestaw LEGO Ideas Stół do piłkarzyków to hołd dla piłkarzy i fanów piłki nożnej z całego świata, który zawiera szeroką gamę różnorodnych minifigurek. W sumie można zbudować 22 różne minifigurki do gry lub umiejscowienia na widowni. Gracze mają do wyboru wiele fryzur, wyrazów twarzy i odcieni skóry. Zestaw został zaprojektowany również z myślą o łatwym transportowaniu go, dzięki czemu z łatwością można rozgrywać mecze z przyjaciółmi w podróży lub w domu. Świetnie sprawdzi się również jako wyjątkowy element wystroju wnętrza.
„W trakcie mojej kariery grałem w piłkę nożną wszędzie, gdzie tylko można sobie wyobrazić – od mojego ogrodu po stadiony na całym świecie, a teraz także na murawie z klocków LEGO! W zabawie z zestawem LEGO chodzi o wykorzystanie jednoczącego ducha sportu, który pozwala budować zamiłowanie do gry wśród wszystkich fanów. Jestem bardzo ciekawy, jak nowy zestaw LEGO połączy ludzi na całym świecie, podczas gdy będą opanowywać grę w piłkarzyki w formie klocków.” – komentuje Thierry Henry.
Zestaw został zaprojektowany przez szesnastoletniego węgierskiego fana LEGO Donáta Fehérvári w ramach konkursu We Love Sports na platformie LEGO Ideas. Ostateczny wygląd zestawu przygotował projektant LEGO, Antica Bracanov, który opisuje go następująco: „To, co sprawia, że zestaw LEGO Ideas Stół do piłkarzyków jest tak niesamowity, to fakt, że uchwycono w nim ducha sportu. Projekt Donáta oddaje atmosferę wspólnego rollercoastera emocji, którego doświadczają kibice podczas oglądania meczów piłkarskich. W Grupie LEGO jesteśmy niesamowicie dumni, że udało nam się stworzyć ten zestaw, który pozwoli fanom zamienić buty piłkarskie na klocki i zainspirować się do wzięcia udziału w grze z miłości do zabawy.”
Zestaw LEGO Ideas Stół do piłkarzyków będzie dostępny do kupienia od 1 listopada 2022 r. w sklepach LEGO i na stronie www.lego.com/table-footballw cenie 1199.99 PLN