TATARAK: NOWOŚCI WYDAWNICZE

Elizka nie jest straszydłem

Kiedy Elizka wyruszała na swój pierwszy samodzielny lot, nie wiedziała, że miasto nie jest dla niej przyjaznym miejscem. Wszyscy tu się jej boją i uciekają z krzykiem na jej widok. Elizka różni się od innych zwierząt – nie jest milutka jak piesek, ani nie mruczy słodko jak kot. Czy uda jej się znaleźć schronienie i nowych przyjaciół w nieznanym otoczeniu? W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czyta Monika Pikuła. Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Tekst i ilustracje: Simona Smatana
Tłumaczenie: Izabela Zając
Przedział wiekowy: 3+

Oprawa: twarda

https://sklep.tatarak.com/pl/p/Elizka-nie-jest-straszydlem-/191

 

Pszczelarz Józek

W pewnej dolinie mieszkał krecik Józek. Był trochę samotny i smutny – wokół jego domku panowała pustka: nie mieszkały tu żadne zwierzęta, nie rosły żadne rośliny. Krecik często rozmyślał o przeprowadzce w inne miejsce. Może gdzie indziej udałoby mu się znaleźć przyjaciół? Aż pewnego wiosennego poranka wydarzyło się coś niezwykłego – do doliny zawitał rój pszczół! Józek był bardzo podekscytowany. Miał teraz nowych sąsiadów! Wraz z przybyciem pszczół w życiu Józefa pojawiły się nowe wyzwania, nowe zajęcia i… nowi przyjaciele. W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czyta Mateusz Damięcki. Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

 

Tekst i ilustracje: Simona Smatana

Tłumaczenie: Izabela Zając

Przedział wiekowy: 3+

Oprawa: twarda

https://sklep.tatarak.com/pl/p/Pszczelarz-Jozek-/189

 

O psiakość!

W pewnym spokojnym miasteczku zaczynają dziać się tajemnicze rzeczy. Do rozwikłania zagadki zostaje zatrudniony nie kto inny, tylko słynny Szergnat Holmes. Mieszkańcy – urocze szkielety – skarżą się na bestię, która spędza im sen z oczu i zakłóca porządek. Rymowany kryminał znajdzie swoje rozwiązanie, a mieszkańcy spokój dopiero wtedy, gdy detektyw dokładnie zbada wszystkie przypadki i znajdzie winnego. Uwaga, będziecie się trząść – ze strachu i ze śmiechu. W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czytają: Monika Pikuła i Mateusz Damięcki. Książka jest współfinansowana z programu Instytutu Francuskiego. Przedsprzedaż wysyłka zamówień po 25.09.2023

 

Autor: Jean-Luc Fromental

Ilustracje: Joëlle Jolivet

Tłumaczenie: Justyna Bednarek

Oprawa: twarda

Przedział wiekowy: 5-9 lat

https://sklep.tatarak.com/pl/p/O-psiakosc/194

 

O rety!

Wakacje są wspaniałe – każdy to przyzna. Trzeba tylko jakoś na nie dotrzeć. Niektórzy jadą autobusem, inni – pociągiem, jeszcze inni – autem. Bohaterowie tej historii wybrali podróż samolotem. Dlatego muszą dostać się na lotnisko.Tymczasem okaże się to nie lada wyzwaniem, bo na przeszkodzie staną im: stłuczka, korek uliczny, a nawet… latający słoń! Czy dotrą na czas? I co stoi za ciągiem katastrof, jakie przydarzają się naszym bohaterom? W książce znajduje się kod QR z nagraniem. Czytają: Monika Pikuła i Mateusz Damięcki. Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

 

Autor: Jean-Luc Fromental

Ilustracje: Joëlle Jolivet

Tłumaczenie: Justyna Bednarek

Oprawa: twarda

Przedział wiekowy: 5-9 lat

https://sklep.tatarak.com/pl/p/O-rety/193