Ravensburger prezentuje: DISNEY LORCANA. Kolekcjonerska gra karciana TCG w świecie Disneya!

Disney Lorcana to wyjątkowa gra zaprojektowana z myślą o fanach Disneya, osobach, które dopiero poznają świat gier karcianych oraz doświadczonych graczach. Gra zawiera ulubione postacie Disneya, niektóre, w zupełnie nowych wersjach. Ujawnio już 7 postaci: Cruella, Elsa, Robin Hood, Kapitan Hak, Stitch, Diabolina czy Myszka Miki.  

Disney Lorcana to zupełnie nowy projekt i pierwsza taka gra w portfolio wydawnictwa. Do tej pory w ofercie wydawnictwa pojawiły się zarówno wielokrotnie nagradzane gry strategiczne, jak i tytuły rodzinne oraz gry dla dzieci.

 Gracze tworzą swoje zespoły postaci Disneya i wykonują zadania, aby stać się największym „iluminatorem” wszechczasów. Będzie to wymagająca i przyjemna gra dla graczy w różnym wieku oraz dla nowych i doświadczonych graczy TCG, czyli Trading Card Game. ​Więcej informacji na temat rozgrywki zostanie podana w miarę zbliżania się premiery jesienią 2023 roku.​ Warto podkreślić, że gra kierowana jest nie tylko do graczy, ale również do kolekcjonerów.

John Balen, wiceprezes ds. projektowania produktów w Disney: „Mnogość i różnorodność postaci Disneya przedstawionych w tej grze będzie bezprecedensowa; będzie zawierać więcej oryginalnych i wyjątkowych grafik, niż jakikolwiek inny pojedynczy produkt Disneya, który kiedykolwiek stworzono.”

Gra zaprojektowana została również z myślą o kolekcjonerach. Fani mogą spodziewać się czterech zestawów rocznie, z których każdy zawiera zupełnie nowe ilustracje.​ W Polsce gra będzie dystrybuowana w angielskiej wersji językowej i ukaże się jesienią 2023.

 „Disney Lorcana to rezultat połączenia magii Disneya, doskonałości gier Ravensburgera oraz kilku lat oddanej pracy i inwestycji”to słowa Filipa Francke, głównego dyrektora Działu Gier w Ravensburgerze. „Ta potężna kombinacja przygotowała Disney Lorcana na rewolucję na wartym miliardy dolarów rynku gier karcianych”.

O FIRMIE RAVENSBURGER:

Ravensburger to wydawnictwo założone w 1883 roku i lider na rynku puzzli oraz gier. Jako rodzinna firma, Ravensburger zbudował reputację zaufanej marki zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Zabawki, gry oraz puzzle Ravensburgera zachęcają do odkrywania tego, co naprawdę ważne, poprzez zabawę.