PORTAL GAMES: gra „Bitoku Resutoran” już w sklepach!

Z przyjemnością informujemy o premierze gry Portal Games „Bitoku Resutoran”. Resutoran to pierwsze rozszerzenie do Bitoku – obsypanej nagrodami, zaawansowanej gry euro wykorzystującej mechanikę dice placement, z krótką kołderką, sałatką punktową i fenomenalną szatą graficzną nawiązującą do japońskiej mitologii.

Co nowego wprowadza do rozgrywki to smakowite rozszerzenie?

Trzy porcje zasad

Rozszerzenie zawiera 3 różne Przystawki – a raczej moduły: Gawędy, Kodamy i Festyn. Gracze mogą wybrać jedną, dwie, a nawet wszystkie trzy w dowolnej kombinacji. Najlepiej dodawać je stopniowo, by móc w pełni delektować się nowymi smakami rozgrywki!

Gawędy

Moduł zawiera 6 nowych kart – Sojuszy Yōka mających 2 typy na raz – i 5 dodatkowych kafelków Głazów Iwakura z nowymi sposobami punktowania.

Kodamy

Moduł zawiera 15 nowych kafelków Skarbów Jezior (złotych, białych i czarnych) zastępujące kafle z gry podstawowej. Zapewniają punkty za spełnienie konkretnych warunków, a nie pozycję na torze.

Festyn

Ten moduł wprowadza nową mechanikę i talię 65 kart Festynu, które zapewniają bardzo silne akcje. Gracze mogą je zagrywać w opisanej na danej karcie sytuacji i po spełnieniu warunku aktywacji.

Negatywna interakcja

W talii kart Festynu znajdują się m.in. karty Bijatyki z negatywną interakcją. Gracze mogą je odłożyć do pudełka, jeśli zależy im na spokojniejszej rozgrywce, lub zostawić w talii, jeśli preferują chaos.

Bitoku Resutoran

Resutoran to pierwsze rozszerzenie do Bitoku, zaawansowanej gry euro, wykorzystującej mechanikę dice placement, z krótką kołderką, sałatką punktową i fenomenalną szatą graficzną nawiązującą do japońskiej mitologii.

Liczba graczy 1-4

Wiek 14+

Czas gry: 120 min