Plany wydawnicze Portal Games na 2023 rok

Na konwencie Portalcon23 odbyła się uroczysta gala ogłoszeń planu wydawniczego Portal Games, podczas której wydawnictwo zaprezentowało siedemnaście tytułów budujących jego ofertę nowości w 2023 roku.

Oto pełna lista ogłoszonych gier:

Listy z zaświatów (Phantom Ink)

Brian Boru

Niezbadana Planeta (Planet Unknown)

Age of Steam edycja deluxe

Woodcraft

Wilki (The Wolves)

Crescent Moon

Ahoj (Ahoy)

Zombicide: Żywi i nieumarli (Undead or alive)

Stranger Things

Assasin’s Creed: Brotherhood of Venice

Dead by Daylight

Aeon’s End: Outcasts

Shards of Infinity

Mindbug

Too Many Bones

Trickerion: edycja kolekcjonerska

Ponadto Portal Games ogłosiło także wydanie nowej samodzielnej gry w świecie “Osadników: Narodzenia Imperium” pod angielskim tytułem “Imperial Miners”.

Przegląd tytułów

Kategoria „niespodzianka”:

Listy z zaświatów (Phantom Ink)

„Listy z zaświatów” to 15-minutowa gra towarzyska dla dwóch drużyn rywalizujących drużyn, które odgadują hasło podpowiadane przez graczy-media.  Rozgrywka toczy się z pomocą kart z pytaniami, a wszystkie podpowiedzi zapisywane są litera po literze, tak by jak najmniej zdradzić przeciwnej drużynie.

Brian Boru

W “Brian Boru: High King of Ireland” dążysz do zjednoczenia Irlandii pod swoim panowaniem, zabezpieczając kontrolę poprzez siłę, przebiegłość i małżeństwo. Łącz siły, aby odpierać najeźdźców Wikingów, buduj klasztory, aby rozszerzyć swoje wpływy i zbieraj poparcie w miastach i wioskach całej kraju – a wszystko to za pomocą mądrego gospodarowania wędrującymi między graczami zestawami kart.

 

Niezbadana Planeta (Planet Unknown)

Oto gra dla 1-6 graczy, w której gracze próbują stworzyć najlepszą planetę, korzystając z kafelków, których dostęp reguluje sprytny podajnik. Każde umieszczenie kafelka jest ważne, by skutecznie rozbudowywać swoją planetę i jednocześnie budować swój planetarny silnik generujący punkty zwycięstwa.

Kategoria Euro:

Age of Steam edycja deluxe

Polska edycja kolejowego klasyka autorstwa Johna Bohrera i Martina Wallace’a. W tym eksluzywnym wydaniu gracze zarządzają przedsiębiorstwami budującymi sieć połączeń kolejowych, ścierając się na bezlitosnym rynku i balansując między finansowym sukcesem a kompletną plajtą.

Woodcraft

W Woodcraft, hicie targów Essen Spiel 2022, gracze wcielają się w cieśli prowadzących rywalizujące warsztaty, zbierają drewno i ręcznie wykonują towary dla swoich klientów. Po drodze zatrudniają pomocników, ulepszają swój warsztat, i kupują różne rodzaje drewna i inne narzędzia, aby stworzyć najlepszy wze wszystkich warsztatów.

Wilki (The Wolves)

Kolejna gwiazda targów Essen Spiel 2022 to bezlitosna gra z logicznym zacięciem i świetną, plastyczną tematyką, która charakterem rozgrywki przypadnie do gustu zwłaszcza fanom rewelacyjnej Fotosyntezy.

Kategoria Ameri:

Crescent Moon

„Crescent Moon” to gra area-control dla czterech lub pięciu graczy. Wciel się w jedną z pięciu radykalnie asymetrycznych postaci, każdą z własnymi celami do spełnienia, unikalnymi działaniami do wykorzystania i specjalnymi mocami, które mogą zmienić przebieg gry. Buduj relacje z sojusznikami, podważaj pozycję swoich rywali i mądrze wybieraj przyjaciół i wrogów w tej bezwzględnej grze o władzy i polityce.

Ahoj (Ahoy)

Nowość od twórców gier Root, Fort i Oath osadzona w świecie morskich przygód. Ahoy oferuje głęboką, interaktywną rozgrywkę w łatwym do nauki designie z barwnym uniwersum powołanym do życia przez piękne ilustracje Kyle’a Ferrina.

Zombicide: Żywi i nieumarli (Undead or alive)

Zombicide: Żywi i nieumarli przenosi akcję rozprawiania się z zombie do mitologicznego Dzikiego Zachodu. Pojawią się nowe typy Ocalałych, takie jak Gunslinger, Brawler, Mieszkańcy miasta i Wierni, każdy z własnymi, unikalnymi zasadami. Oczywiście nie mogło zabraknąć mnóstwa zombie do zniszczenia. Nowe mechaniki gry, takie jak Balkony i Pociąg, sprawdzą graczy w nowy sposób.

 Kategoria IP, które kochacie:

Stranger Things

Stranger things to niepowtarzalna szansa na wcielenie się w mieszkańców Hawkins i konfrontację z Demogorgonem. Kooperacyjna gra autorstwa eksperta od gier kooperacyjnych Roba Daviau (seria Pandemic) pozwoli graczom na prześledzenie fabuły 1. i 2. sezonu uznanego na świecie serialu Netflixa. Wybierz swoją ulubioną postać i uratuj Willa!

Assasin’s Creed: Brotherhood of Venice

Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice to kooperacyjna gra planszowa z akcją osadzoną w samym sercu Włoszech. Gra zawiera kampanię składającą się z 26 „wspomnień” z Wenecji z 1509 roku. Wybierz swoich zabójców według ich unikalnych umiejętności, awansuj ich w trakcie kampanii i odblokuj nowe umiejętności dla każdego z nich. W zamkniętych kopertach czeka wiele niespodzianek. Poznaj wiele sławnych osób, z którymi spotkałeś się w grach Assassin’s Creed oraz cztery unikalne, stworzone specjalnie dla tej gry.

Dead by Daylight

W grze Dead by Daylight: The Board Game zespół czterech Ocalonych staje do walki z jednym nadprzyrodzonym Zabójcą w emocjonującej grze w kotka i myszkę. Jako jeden z czterech Ocalonych, gracz zwiedza obszary, odkrywa rekwizyty i wykorzystuje swoje unikalne umiejętności, aby odkryć i naprawić generatory. Z kolei jako Zabójca, gracz poluje na Ocalałych, raniąc ich i umieszczając na ofiarnych hakach, by wezwać mroczną siłę.

Kategoria Gry karciane:

Aeon’s End: Outcasts (tytuł polski w opracowaniu)

Najnowsza polska odsłona serii Aeon’s End kontynuuje system ekspedycji wprowadzony w Aeon’s End: Nowy Początek, pozwalający graczom na ponowną rozgrywkę każdego posiadanego pudełka serii w formie krótkiej kampanii. Po każdej grze gracze otrzymują nowe skarby i karty gracza. Jednak równolegle w siłę rosną także nemesis, z którymi gracze będą się zmagać.

Shards of Infinity

Rasowa gra karciana dla miłośników kombosów. „Shards of Infinity” łączy niezrównany poziom strategii i opcji dla gracza w jednym małym pudełku. Zamiast rywalizować o punkty, gracze muszą przetrwać swoich przeciwników i zredukować ich zdrowie do zera, co można zrobić na wiele sposobów. Każdy gracz rozpoczyna grę z podstawową talią kart, a następnie może zdobywać nowe karty ze wspólnej puli kart (jak w Ascension) i dodawać je do swojej talii lub używać ich natychmiast w zależności od rodzaju.

Mindbug

Kieszonkowa gra karciana od twórcy Magic: The Gathering to niezwykle pomysłowy karciany pojedynek, w którym nawet najlepsze karty mogą się okazać śmiertelnie niebezpieczne, jeśli zostaną zagrane w niewłaściwym momencie.

 

Uwaga: Przedsprzedaż tytułu ruszyła z dniem jego ogłoszenia, a premiera sklepowa ustalona została już na 2 lutego! Dostępny jest kompletny materiał prasowy poświęcony grze: https://www.dropbox.com/scl/fo/qb0lh761ef661lkdntfl6/h?dl=0&rlkey=r1zuuhon6c8k1o7havdv18oi7

Kategoria gra legenda na literę T:

Too Many Bones

Too Many Bones to obsypana nagrodami kooperacyjna gra fantasy z gatunku dungeon crawler dla 1-4 graczy. W grze znajduje się ponad 100 unikalnych kości umiejętności i szereg klas do wyboru, co sprawia, że każda walka i spotkanie to ciekawe wyzwanie do rozwiązania. Każda przygoda składa się z szeregu bitew oraz finalnego pojedynku z bossem.

Uwaga: Przedsprzedaż tytułu ruszyła z dniem jego ogłoszenia! Dostępny jest kompletny materiał prasowy poświęcony grze: https://www.dropbox.com/scl/fo/h7c58assndc68zlcn7ihh/h?dl=0&rlkey=zf18lri6ng5b2iyo86408dl3h

Trickerion: edycja kolekcjonerska

O wydaniu Trickeriona przez Portal Games mówiło się od miesięcy. To strategiczna eurogra umiejscowiona w fikcyjnej, steampunkowej metropolii. Gra z zawrotną oceną 8.8 w serwisie boardgamegeek.com!

 

 

 

5 faktów o ogłoszeniu planu wydawniczego

17 to nie wszystko

Na Portalconie ogłosiliśmy 17 tytułów. A w całym 2023 roku planujemy wydać więcej niż ta siedemnastka, kolejne tytuły będą zapowiadane w dalszej części roku.

 

Dodatki

Na Portalconie nie powiemy wiele o dodatkach do gier. Nasza polityka się nie zmienia – jeśli tytuł ma solidną grupę fanów, robimy co w naszej mocy, by dostarczyć im także dodatki. Dotyczy to i już wydanych gier, jak i właśnie zapowiadanych nowości.

 

Gry ze studia Portalu

Na scenie Stadionu Śląskiego koncentrujemy się na grach na licencji, a równolegle nasze studio deweloperskie pracuje nad nowymi tytułami inhouse. Pierwszą nowość 2023 – grę karcianą Imperial Miners – ogłosiliśmy już w piątek 20 stycznia na Planszówkach TV. Ale właśnie – w piątek, a nie na samym Portalconie. W 2023 będziemy mieć dla was kilka mocnych tytułów ze stajni Portalu!

 

Gry w drodze

Kilka zapowiedzi z Portalconu 2022 nie zdążyło się jeszcze ukazać. Jedne są już w drodze, inne tkwią wciąż na maszynach drukarskich. O wszystkich będziemy informować już w najbliższych tygodniach.

 

Katalog

Właśnie zadebiutował nasz katalog z grami na 2023 rok. Dostępny jest w sklepie Portalu, w wybranych sklepach z grami i na konwentach. Zawiera znacznie więcej niż zostało ogłoszone na scenie.