Nowości od Naszej Księgarni

W kwietniu na rynku zadebiutowały cztery nowe książki wydawcy dla najmłodszych czytelników:

  • „Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci”

Autor: dr n. hum. Marta Galewska-Kustra

Ilustrator: Joanna Kłos

Format: 205 × 250 mm

Liczba stron: 40

Wiek: 3-6 lat

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest sprawdzanie i rozwijanie umiejętności rozumienia mowy, wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

  • „Zagadka czarnego psa. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy”

Autor: Marta Guzowska

Ilustrator: Asia Gwis

Format: 140 × 192 mm

Liczba stron: 176

Wiek: 6-10 lat

Pierwszy tom nowej serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5!

Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód (szukali naszyjnika mumii, zaglądali do grobu wampira, a nawet tropili ducha Chopina). Ale teraz będą badać wyłącznie zjawiska nadprzyrodzone. Ten pomysł podsuwa im Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i ma za zadanie napisać serię reportaży z miejsc, w których straszy. Cała czwórka pod opieką wujka Janka i w towarzystwie psa o imieniu Lucy udaje się do Zamku Ogrodzieniec. A to dlatego, że zamek podobno jest nawiedzony – pod postacią czarnego psa ukazuje się tam kasztelan Stanisław Warszycki. Ciekawe, czy Lucy się z nim zaprzyjaźni…

„Detektywi z Tajemniczej 5” oraz „Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotychczas autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakami rozpoznawczymi obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma (każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek).

  • Co się kryje w kwiatku? Fascynujące ciekawostki przyrodnicze”

Autor: Rachel Ignotofsky

Ilustrator: Rachel Ignotofsky

Tłumacz: Magdalena Korobkiewicz

Format: 228 × 266 mm

Liczba stron: 48

Wiek: 0-6 lat

Kwiaty są wszędzie. Zachwycają różnorodnością kolorów i kształtów. Ale czy wiemy, co tak naprawdę się w nich kryje? I jak to możliwe, że wyrastają z malutkiego nasionka? W tej bogato ilustrowanej książce Rachel Ignotofsky tłumaczy, jak działa natura. Już dziś odkryj, co rośliny jedzą, dlaczego pachną i z jakimi zwierzętami są za pan brat!

  • „Tatusiu, czy dziesięć to dużo?”

Autor: Sabine Bohlmann

Ilustrator: Emilia Dziubak

Tłumacz: Małgorzata Słabicka-Turpeinen

Format: 215 × 280 mm

Liczba stron: 32

Wiek: 3-6 lat

Mały Wilczek zadaje Tacie Wilkowi bardzo dużo pytań. Czy jestem szybki? Czy jestem głośny? Czy jestem silny? To tylko kilka z nich. Tata na wszystko ma odpowiedź, ale wcale nie taką prostą. Świat jest przecież skomplikowany. Tylko jedno jest proste. Niezależnie od tego, czy Wilczek jest szybki, głośny czy silny, tata kocha go równie mocno! Piękna opowieść o relacji dziecka i rodzica zilustrowana mistrzowsko przez Emilię Dziubak!