Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont: 

Lucky Luke. Phil Defer, tom 8

Scenariusz: Morris

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5706-4

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Ósma opowieść o Lucky Luke’u, Samotnym Kowboju, który nie musi nosić gwiazdy stróża prawa, aby strzec porządku. W pewnym mieście na Dzikim Zachodzie nie ma szeryfa, jest za to saloon – jedyny w promieniu wielu mil. Kłopoty zaczynają się w chwili, gdy tuż obok powstaje drugi saloon. Wściekły właściciel pierwszego baru wynajmuje rewolwerowca Phila Defera, aby pozbył się konkurencji. Przypadek sprawia, że w sam środek tego zamieszania trafia Lucky Luke. Jak potoczy się jego walka z Deferem? Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

 

Mój pierwszy komiks 5+. Rodzina Borsuków

i Lisów przedstawia: Drzewa, tom 2

Scenariusz: Brigitte Luciani

Rysunki: Eve Tharlet

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 216×285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-6104-7

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki z panem Borsukiem i panią Lisicą! Dzisiaj rodzina Borsuków i Lisów opowie nam o drzewach. Nie trzeba daleko szukać, bo ich nora znajduje się dokładnie pod kasztanem! Dowiemy się bardzo dużo o budowie drzew i ich rodzajach, a każdy z bohaterów przedstawi swoje ulubione drzewo. To druga tematyczna książka – zabawna i pełna anegdot – ze świata rodziny Borsuków i Lisów, która doczekała się również animowanej adaptacji telewizyjnej. Wspaniała rodzinka!

 

Smerfy Komiks, Smerfy i dzieci, tom 40

Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford

Rysunki: Miguel Díaz

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5790-3

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Nowa przygoda słynnych Smerfów, niezwykłych istot z zaczarowanego lasu. Smerfom kończy się zapas soli, muszą więc wybrać się do odległej kopalni, gdzie od wieków wydobywają tę przyprawę. Tak zaczyna się seria niesamowitych zdarzeń, podczas których niebieskie skrzaty trafią do miasta, wylądują w lochu i wyjaśnią tajemnicę sprzed lat. Jak zakończy się niebezpieczna wyprawa Smerfów do świata ludzi? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

Premiera 23 sierpnia 2023 r.

 

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 7

Scenariusz: Jean Tabary, Stéphane Tabary,

Muriel Tabary-Dumas

Rysunki: Jean Tabary, Nicolas Tabary

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 192 strony

Format: 216×285

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-6105-4

Język oryginału: francuski

Seria: Iznogud

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud obsesyjnie pragnie zająć miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma. To siódmy album z cyklu „Przygody wielkiego wezyra Iznoguda”. Zawiera tomy: „Kto zabił kalifa”, „Sympatyczny potwór”, „Błąd przodka” oraz „Tysiąc i jedna noc kalifa”.

 

Klasyczne komiksy Goscinny’ego. Janko Pistolet

Scenariusz: René Goscinny

Rysunki: Albert Uderzo

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 232 strony

Format: 216×285

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-5558-9

Język oryginału: francuski

Seria: Klasyczne komiksy Goscinny’ego

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Do abordażu! W nadmorskiej tawernie młodzieniec Janko Pistolet postanawia spełnić swoje najskrytsze marzenia i zostaje piratem. Ale nie byle jakim, bo kaprem na służbie króla francuskiego! Janko rekrutuje załogę złożoną z przyjaciół: Małegorenia, Piotrusia, Gila, Bertranda, Hugona i papugi Jaśmina, wraz z którymi odnawia stary statek zwany „Śmiałkiem”. Wyruszają na poszukiwanie przygód do najbardziej egzotycznych krain i walczą po drodze mniej lub bardziej odważnie ze strasznymi piratami. Jest to jedna z najsłynniejszych francuskich komiksowych opowieści o korsarzach i piratach, która wyszła spod pióra autorów „Asteriksa” – Rene Goscinny’ego i Alberta Uderzo. To kompletne wydanie łączące pięć przygód: „Korsarz niezwykły”, „Kaper królewski”, „Janko Pistolet i szpieg”, „Janko Pistolet w Ameryce”, „Janko Pistolet i szalony naukowiec”. Album względem pierwszego wydania Egmontu z 2008 roku różni się nową oprawą oraz dodatkowo zawiera ponad dwadzieścia stron z historią powstania serii, rysunkami oraz oryginalnymi dokumentami autorów.

 

Kaczogród.

Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960, tom 11

Scenariusz: Carl Barks

Rysunki: Carl Barks

Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 248 stron

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-5709-5

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

 

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z roku 1960. Tytułowy „Pies Wiskerwillów” to jedna z tych opowieści Carla Barksa dotyczących przeszłości Sknerusa, do których bezpośrednio odniósł się Don Rosa, tworząc swoje epickie „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”. Mówi o wyprawie najbogatszego kaczora świata wraz z Donaldem i jego siostrzeńcami do rodzimej Szkocji. Oczywiście to niejedyna w zbiorze historia o podróży – tych nie brakuje, jak to zwykle u Barksa. Wszystkie trzy najdłuższe z umieszczonych tu komiksów opowiadają o podróżach: w „Pustynnej rurze” kaczory udają się na Saharę, w „Tajemniczym ładunku” płyną po złoto do Afryki, a w „Wyspie na niebie” przemierzają Układ Słoneczny, lecąc do pasa planetoid. Oczywiście w zbiorze zmieściło się też mnóstwo innych, dziesięciostronicowych i krótszych opowieści, również o drugoplanowych mieszkańcach Kaczogrodu i okolic. Czytelnicy kolekcji zwrócą zapewne uwagę, że w okresie, który obejmuje ten tom, spod piórka Barksa wyszło szczególnie dużo historii o Diodaku. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

 

Czarodziejki WITCH, tom 10

Scenariusz: Teresa Radice, Bruno Enna,

Paola Mulazzi, Giulia Conti

Rysunki: Alberto Zanon, Federico Bertolucci, Antonello Dalena, Monica Catalano, Flavia Scuderi, Paolo Campinoti

Przekład: Joanna Szabunio

Oprawa: twarda

Objętość: 444 strony

Format: 170×260

Cena: 129,99

ISBN: 978-83-281-6417-8

Język oryginału: włoski

Seria: WITCH

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

 

Dziesiąty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Strażniczki muszą znaleźć pięć magicznych kamieni żywiołów, żeby uwolnić Matta uwięzionego przez magiczną księgę znajdującą się w antykwariacie podstępnego Cedrica. Wyruszają na Wyspę Syren, gdzie mierzą się z własnymi wspomnieniami i tajemniczymi strażnikami poszukiwanych kamieni. Wielkie niebezpieczeństwo czai się również w korytarzach tamtejszej jaskini. Czy dziewczynom uda się stawić mu czoło? Ale to nie koniec przygód, bo magiczna księga skrywa jeszcze wiele tajemnic. W Heatherfield też dużo się dzieje: trwają przygotowania do ślubu, przyjeżdża słynna Karmilla, a młodsza siostra Cornelii znajduje w pobliżu szkoły We, zwierzątko Orube. Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga dziesiąta zawiera komiksy z numerów 113–126 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad czterysta stron przygód czarodziejek!

 

Królik kontra Małpa, tom 1

Scenariusz: Jamie Smart

Rysunki: Jamie Smart

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 256 stron

Format: 148×210

Cena: 54,99

ISBN: 978-83-281-6709-4

Język oryginału: angielski

Seria: Królik kontra Małpa

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Bestsellerowa seria z Wielkiej Brytanii. Sympatyczny królik i jego przyjaciele – prosiaczek i wiewiórka – żyją spokojnie w lesie. Pewnego dnia w ich okolicy spada kapsuła kosmiczna z małpą w środku. Intruz jest przekonany, że odkrył nową planetę i od razu ogłasza się jej niepodzielnym władcą. Śmiechu będzie co niemiara! Autor scenariusza i rysownik Jamie Smart od wielu lat zajmuje się tworzeniem komiksów dla najmłodszych. Do najpopularniejszych tytułów jego autorstwa należą: „Królik kontra małpa”, „Looshkin” i „Fish-Head Steve” – pierwszy komiks nominowany do prestiżowej nagrody im. Roalda Dahla dla najzabawniejszych powieści. Jamie Smart jest również autorem ilustrowanych książek dla dzieci („Flember: the Secret Book”) oraz projektów multimedialnych („Find Chaffy”).

Minecraft.

Świat Otwarty – Na podbój Netheru, tom 1

Scenariusz: Stephanie Ramirez

Rysunki: Stephanie Ramirez

Przekład: Anna Hikiert-Bereza

Oprawa: miękka

Objętość: 88 stron

Format: 170×260

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-5566-4

Język oryginału: angielski

Seria: Minecraft

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

 

Wyrusz na podbój Świata Podstawowego i innych krain w nowym komiksie osadzonym w realiach bestsellerowej gry Minecraft! Sarah dopiero zaczyna swoją przygodę z Minecraftem, a jej brak doświadczenia prowadzi ją do spotkania z wytrawnym graczem Hectorem. Chłopiec nie przywykł jednak do eksplorowania świata z początkującymi… jest więc wycofany i ostrożny. Jednak energia Sary i jej zaraźliwy entuzjazm już wkrótce udzielają się i jemu. Dołącz do wyprawy, która ze Świata Podstawowego poprowadzi bohaterów do Netheru, gdzie czeka na nich mnóstwo niebezpieczeństw i skarbów… Autorką scenariusza i rysunków jest Stephanie Ramirez („Gravity Falls”).