Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont:

 Premiera 13 lipca 2022 r.

 Kajko i Kokosz – Złota Kolekcja, tom 4

Scenariusz: Janusz Christa

Rysunki: Janusz Christa

Oprawa: twarda

Objętość: 208 stron

Format: 216×285

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-4985-4

Język oryginału: polski

Seria: Kajko i Kokosz

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934–2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód.

„ZŁOTA KOLEKCJA” to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy „Kajko i Kokosz” – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice.

Tom czwarty kolekcji zawiera cztery komiksy: „SZKOŁA LATANIA”, „WIELKI TURNIEJ”, „NA WCZASACH” i „ZAMACH NA MILUSIA”. Komiks poprzedza wstęp Sławomira W. Malinowskiego, przyjaciela Janusza Christy, dziennikarza, podróżnika i autora filmu dokumentalnego o rysowniku. Posłowie omawia przejście Janusza do „Świata Młodych” i „Relaxu”, dzięki którym poznała go cała Polska.

 

DC Powieść graficzna dla dzieci

DC Liga Super-Pets: Wielka psota

Scenariusz: Heath Corson

Rysunki: Bobby Timony

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka

Objętość: 144 strony

Format: 140×210

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5651-7

Język oryginału: angielski

Seria: DC Powieść graficzna dla dzieci

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Członkowie Ligi Super-Pets uwielbiają spędzać czas w towarzystwie swoich dwunożnych przyjaciół, jednak nie mogą znaleźć z nimi wspólnego języka. Ludzie zwyczajnie ich nie rozumieją! Pewnego dnia do Metropolis trafia Mister Mxyzptlk (magiczny chochlik z piątego wymiaru) – siewca chaosu i zniszczenia. Liga Sprawiedliwości wpada w jego pułapkę. Na ratunek rusza Liga Super-Pets! Nasi czworonożni bohaterowie muszą znaleźć sposób na pokrzyżowanie planów złośliwego chochlika i ocalenie miasta przed zniszczeniem. Niestety w tym celu będą musieli poprosić o wsparcie swojego największego wroga…

Akcja komiksu „DC Liga Super-Pets: Wielka Psota” rozpoczyna się bezpośrednio po wydarzeniach przedstawionych w filmie „DC Liga Super-Pets”.

 

Smerfy Komiks. Kosmosmerf, tom 6

Scenariusz: Peyo, Yvan Delporte, Gos

Rysunki: Peyo

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 216×285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5033-1

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Szósty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera dwie opowieści: „Kosmosmerf” oraz „Smerfozmieniacz pogody”.

Pewien Smerf marzy o poznaniu innych planet, dlatego zaczyna budować pojazd kosmiczny. Czy uda mu się zrealizować szalone pragnienie? Gdy ma się przyjaciół, wszystko jest możliwe. Później Pracuś postanowi uprzyjemnić życie Smerfom dzięki urządzeniu, które kontroluje pogodę. Ale czy siły natury naprawdę można ujarzmić? Nasi bohaterowie boleśnie się o tym przekonają! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

 

Mój pierwszy komiks 5+ Pan Borsuk i pani Lisica,

Ani chwili wytchnienia! tom 4

Scenariusz: Brigitte Luciani

Rysunki: Eve Tharlet

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 32 strony

Format: 216×285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5064-5

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

Nadchodzi zima! Borsuki gromadzą zapasy, robią się senne i coraz częściej poszukują spokoju. Borek marzy o ciepłym łóżku w przytulnej norce, tymczasem Róża woli hasać w głębokim śniegu. Czy tak różne potrzeby da się ze sobą pogodzić? Przecież jakoś trzeba przetrwać tę zimę!

Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

 

Mój pierwszy komiks 5+ Opowieści z Bukowego

Lasu, Wyprawa po skarb, tom 3

Scenariusz: Michel Plessix

Rysunki: Loïc Jouannigot

Przekład: Ernest Kacperski

Oprawa: twarda z gąbką

Objętość: 40 stron

Format: 216×285

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-5493-3

Język oryginału: francuski

Seria: Mój pierwszy komiks 5+

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

 

„Wyprawa po skarb” to pierwszy album, który powstał we współpracy Loïca Jouannigota z Michelem Plessixem. Zapada wieczór i cała rodzina Rabatków zasiada przy kominku, żeby posłuchać mrożącej krew w żyłach opowieści Narcyza o skarbie zakopanym przez bezlitosnego pirata Krasnorosta. Następnego dnia wczesnym rankiem pięcioro króliczątek postanawia wyprawić się nad rzekę w okolice słynnej Zatoki Życzliwości, gdzie według rodzinnej legendy jest ukryty skarb. Nagle… Niesłychane! W piasku odnajdują butelkę, w której ktoś umieścił tajemniczą mapę. Dzielna drużyna Rabatków natychmiast postanawia ruszyć na poszukiwanie cennego skarbu piratów.

Czy w starym, opuszczonym młynie straszy duch? Czy mech na drzewach chce nam coś powiedzieć? I co mogą oznaczać tajemnicze symbole w podziemnym tunelu pod skałą? „Wyprawa po skarb” poniesie was ku wspaniałej przygodzie w towarzystwie nieustraszonego rodzeństwa Rabatków!

Najwybitniejsi Naukowcy. Ada Lovelace – Czarodziejka liczb

Scenariusz: Jordi Bayarri

Rysunki: Jordi Bayarri

Przekład: Agata Ostrowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 205×145

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5413-1

Język oryginału: hiszpański

Seria: Najwybitniejsi Naukowcy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: popularno-naukowy

 

W tym tomie kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii, poznamy angielską matematyczkę Adę Lovelace. Ada była córką lorda Byrona, znanego poety. Wychowywała ją matka, która chciała dać jej jak najlepsze wykształcenie, dlatego skierowała jej zainteresowania ku matematyce i logice. Dzięki matce Ada poznała Charlesa Babbage`a, twórcę maszyny analitycznej, zwanej często pierwszym komputerem. Chcąc przybliżyć jego pracę innym, Ada przetłumaczyła z włoskiego artykuł o wynalazku Babbage`a i dodała do niego obszerny komentarz z algorytmem do wykonania na maszynie analitycznej. Z tego powodu uznaje się ją za pierwsza programistkę. W albumie znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohaterki. Twórcą serii „Najwybitniejsi Naukowcy” jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

 

Najwybitniejsi Naukowcy. Galileusz – Posłaniec gwiazd

Scenariusz: Jordi Bayarri

Rysunki: Jordi Bayarri

Przekład: Agata Ostrowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 205×145

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5412-4

Język oryginału: hiszpański

Seria: Najwybitniejsi Naukowcy

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: popularno-naukowy

 

Kolejny tom kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Jego bohaterem jest Galileusz, astronom, eksperymentator, dociekliwy i uparty badacz, którego obserwacje potwierdziły to o czym ponad 100 lat wcześniej pisał Mikołaj Kopernik – że Ziemia krąży wokół Słońca, a nie odwrotnie. W albumie znajdują się również krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć Galileusza. Twórcą serii „Najwybitniejsi Naukowcy” jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

 

Kumpelki. I kto jest najlepszy? Tom 2

Scenariusz: Christophe Cazenove

Rysunki: Philippe Fenech

Przekład: Agata Cieślak

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215×290

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5608-1

Język oryginału: francuski

Seria: Kumpelki

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Drugi tom humorystycznej serii dla nastolatek o perypetiach Jessiki i jej najbliższych kumpelek. Dziewczyny wszystko robią razem – chodzą na zakupy, do kina czy na imprezy, wspólne też próbują sobie radzić z codziennymi kłopotami i oczywiście chłopakami. Ale czasami ma się dość nawet najlepszych koleżanek! Scenarzystą „Kumpelek” jest Christophe Cazenove, znany jako autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.

Sisters. Uda się czy się nie uda? Tom 16

Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury

Rysunki: William Maury

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215×290

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5541-1

Język oryginału: francuski

Seria: Sisters

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Najnowszy tom pełnej gagów i niespodziewanych sytuacji serii o przygodach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Marine powoli dorasta – i choć nie robi się mądrzejsza, to na pewno jest coraz sprytniejsza. Jej podstępy zadziwiają Wendy, ale też działają jej na nerwy. Starszej siostrze coraz trudniej utrzymać Marine w ryzach, a kiedy szalona mała blondynka zacznie się bawić w „uda się czy się nie uda”, śmiesznym i strasznym sytuacjom nie będzie końca… Autorami cyklu są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania „Sisters” zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych opowieści.

Giganci. Bora i Leap, tom 3

Scenariusz: Lylian

Rysunki: Paul Drouin

Przekład: Nika Sztorc

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215×290

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-5407-0

Język oryginału: francuski

Seria: Giganci

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Kolejny, trzeci tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić. Bohaterami trzeciego tomu są Bora i Leap – rodzeństwo mieszkające w niewielkiej kambodżańskiej wiosce. Pewnego dnia Leap odkrywa, że rozumie mowę kamieni i odnajduje ukrytą w dżungli gigantkę Kymę, mówiącą skałę. Okazuje się, że również brat Leap, Bora, ma podobne zdolności. Wspólnie muszą uratować Kymę przed tajemniczą organizacją należącą do miliardera Calvina Crosslanda, który uzyskał już władzę nad gigantem zniszczenia Alypharem. Autorem scenariusza serii jest Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.

Sixtine. Pies z mroku, tom 2

Scenariusz: Frédéric Maupomé

Rysunki: Aude Soleilhac

Przekład: Marek Puszczewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 80 stron

Format: 216×285

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5515-2

Język oryginału: francuski

Seria: Sixtine

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

Od śmierci ojca Sixtine mieszka z matką… i trzema duchami piratów, które nad nią czuwają! Zmuszona do przeprowadzki licealistka i jej matka znajdują wśród kartonów pudło pełne starych książek i filmów o duchach. Jeszcze o tym nie wiedząc, Sixtine zbliża się pomału do tajemnic swojej rodziny ze strony ojca… Frédéric Maupomé, scenarzysta „Sixtine”, jest również autorem serii „Supersi”.

Disney. Mała Syrenka

Scenariusz: Tom Anderson

Rysunki: Xavier Vives Mateu

Przekład: Mateusz Lis

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 170×260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-4993-9

Język oryginału: angielski

Seria: Disney

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

Komiksowa adaptacja kinowego hitu „Mała Syrenka”! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak „Król Lew”, „Mulan” czy „Zakochany kundel”. Arielka to syrenka, która wbrew zakazowi ojca postanawia poznać świat znajdujący się nad powierzchnią oceanu. Podczas jednej z takich wypraw zakochuje się w przystojnym księciu. Aby stać się człowiekiem, Arielka zawiera pakt z przebiegłą morską wiedźmą Urszulą, przez co naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też całą podmorską krainę rządzoną przez jej ojca, króla Trytona. Czy Arielka znajdzie w sobie dość odwagi, żeby stawić czoło złu i spełnić marzenia? Wzruszający komiks o determinacji, odwadze, poświęceniu i miłości, która wszystko zwycięża.

Premiera 27 lipca 2022 r.

 Kaczogród – Ogromna maszyna i inne historie

z lat 1959–1960, tom 10

Scenariusz: Carl Barks

Rysunki: Carl Barks

Przekład: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 240 stron

Format: 170×260

Cena: 79,99

ISBN: 978-83-281-5507-7

Język oryginału: angielski

Seria: Kaczogród

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barks z lat 1959–1960. Ogromna maszyna z tytułowego komiksu to konstrukcja zbudowana przez Braci Be w celu – jakże by inaczej! – okradzenia skarbca Sknerusa. A jest tam co kraść – Sknerus jest najbogatszym kaczorem na Ziemi i dzierży nawet tytuł finansowego mistrza wszechświata, którego chce go pozbawić dawny rywal Granit Forsant, o czym opowiada komiks Masa kasy. Z kolei z Czarnej środy dowiadujemy się, że Sknerus raz do roku ma okazję przewietrzenia swoich gotówkowych zasobów.

W tomie znalazło się także sporo krótszych historii o drugoplanowych postaciach świata Kaczogrodu. Poznajemy między innymi perypetie Daisy przedstawione w przygodach z serii o jej pamiętniku, a w kilku innych komiksach prym wiodą Diodak i Babcia Kaczka. Nie zabrakło oczywiście klasycznych dziesięciostronicowych opowieści o szalonych pomysłach i nie mniej szalonych przygodach ulubieńca wielu fanów – Kaczora Donalda.

Diabełki – Sama radość! Tom 2

Scenariusz: Olivier Dutto

Rysunki: Olivier Dutto

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167×255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-5521-3

Język oryginału: francuski

Seria: Komiksy są super!

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Kolejna porcja wygłupów Diabełków – rodzeństwa, które ma same wybuchowe pomysły. Rodzice ledwie wytrzymują z Niną i Tomkiem. Szalone dzieciaki, kiedy nie trzymają wspólnego frontu przeciwko mamie i tacie, robią sobie nawzajem kawały, w czym przoduje Nina. Tomek z kolei ma misję: pokonać kosmitów, którzy chcą zniszczyć Ziemię. Oczywiście uważa Ninę za najbardziej niebezpieczną z obcych. Ich spory trwają nawet na wakacjach!

Scenarzystą i rysownikiem serii jest francuski twórca Olivier Dutto, który zdobył popularność właśnie „Diabełkami”, które są wydawane od 2004 roku. Wymyślił też serię poboczną, „Grippy”, poświęconą leniwemu kotu Niny i Tomka.

„Diabełki: to jedna z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Druga część cyklu została w 2005 roku wyróżniona nagrodą na Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii dla młodych odbiorców. Niniejszy album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: „Uwaga, głupawy brat!”, „Sama radość!” i „Siostra na sprzedaż”.