Małe pudełka wielkich możliwości, czyli linia IQ z serii „SmartGames”


„SmartGames” to seria łamigłówek stworzonych w większości przez belgijskiego projektanta Rafa Peetersa. Gry te przeznaczone są dla zróżnicowanej grupy odbiorców – zarówno dzieci, jak i dorosłych, dzięki czemu uczą i bawią całe pokolenia.

Jedną z linii produktowych „SmartGames” są gry IQ, które obejmują niewielkich rozmiarów pudełka skrywające w sobie ogromne możliwości. Pomysłowe wykonanie z wysokiej jakości, atestowanych materiałów, mnogość zadań i bogata oferta tytułów sprawiają, że staną się one przyjemnym ćwiczeniem szarych komórek dla graczy już od 6. roku życia. Z kolei poręczne wydanie sprawia, że świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w szkole, na wycieczce oraz w podróży.

Gry z serii IQ opierają się na pomyśle zapełniania pola gry różnorodnymi elementami dołączonymi do zestawu. Jednak każdy tytuł to tak naprawdę zupełnie nowe podejście do ćwiczenia koncentracji, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Edukacyjnej zabawie ton nadaje książeczka ze 120 zadaniami o różnym poziomie trudności – od łatwych zadań STARTER do wymagających z poziomu WIZARD.

Wśród najpopularniejszych gier z linii IQ można wskazać:

IQ STARS
Zadaniem gracza jest ułożenie na planszy siedmiu elementów o różnych kształtach i kolorach. Tytuł wyostrza zmysł koncentracji oraz pozwala pobudzić nieszablonowe myślenie.

IQ FIT
Gracz ma za zadanie wpasować wszystkie trójwymiarowe elementy w planszę. Gra świetnie sprawdzi się jako trening wyobraźni przestrzennej.

IQ PUZZLER PRO
Na gracza czekają wyzwania zarówno w 2D, jak i w 3D. Dzięki zróżnicowanym zadaniom podczas zabawy rozwinie takie umiejętności, jak koncentracja, nieszablonowe myślenie oraz rozwiązywanie problemów.

IQ TWIST
Zadaniem gracza jest znajdowanie połączeń między elementami. Musi przy tym zachować czujność, bowiem na planszy znajdują się pojedyncze elementy, które można łączyć tylko z elementami w tym samym kolorze.

IQ LINK
Gracz ma do dyspozycji 36 elementów układanki składających się z otwartych kółek oraz wypustek i zaledwie 26 miejsc do ich ułożenia! Różne elementy mogą zajmować to samo miejsce tylko wówczas, gdy gracz odnajdzie prawidłowe połączenie między nimi. Gra motywuje do główkowania i szukania niestandardowych rozwiązań.

IQ ARROWS
Celem gracza jest umieszczenie elementów układanki na planszy w taki sposób, aby strzałki wskazywały ten sam kierunek, co w zadaniu. Należy jednak pamiętać, że obracanie elementów zmienia kierunek strzałek. Dzięki sprawdzonej formule taka zabawa stanowi doskonały trening koncentracji i intelektu.

Seria gier „SmartGames” z oferty IUVI Games obejmuje aż siedem linii produktowych, na które składa się ponad 35 gier w języku polskim dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieży oraz dorosłych. Prym wśród nich wiodą łamigłówki jednoosobowe, jednak od niedawna dostępne są również tytuły wieloosobowe, w których uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia także w trybie rywalizacyjnym. Wyłącznym dystrybutorem gier z serii „SmartGames” jest Ateneum Dystrybucja.

 

Zdjęcia: IUVI Games