Lucky Duck Games i HYBR we wspólnym projekcie hybrydowej karcianki: „Głodniaki”

Nowa gra hybrydowa, łącząca karty z aplikacją postawi rodziny przed zadaniem wspólnego nakarmienia uroczych, ale głodnych stworków. 

Lucky Duck Games z radością informuje o współpracy z zespołem HYBR nad grą „Głodniaki”, której premiera nastąpi już tej jesieni. Gra będzie dostępna na Essen SPIEL 2021, po czym pojawi się w sklepach na przełomie października i listopada.

Spędzacie miło czas w letnim domu dziadka, gdy nagle dobiegają do was jakieś odgłosy z poddasza. Wchodzicie po schodach i dostrzegacie kolorowe i włochate stworki, są wszędzie!
Wyglądają sympatycznie, ale wydają się naprawdę głodne. Musicie je szybko nakarmić czymkolwiek, co tylko zdołacie znaleźć. Głodniaki zjedzą wszystko pod warunkiem, że będzie to w odpowiednim kolorze.

„Głodniaki” to kooperacyjna gra dla 2–4 graczy w mieszanie smakowitych kolorów. Waszym zadaniem jest ukończenie każdego poziomu poprzez wykarmienie wszystkich stworków. Będą im smakować tylko te przedmioty, które pasują do koloru ich futerka.

Gra rozpoczyna się od położenia urządzenia (telefonu lub tabletu) na środku stołu. Po wybraniu poziomu aplikacja podpowie, po ile kart należy rozdać graczom. Na ekranie pojawi się głodny stworek, którego trzeba nakarmić, jak tylko otworzy paszczę.W dowolnej kolejności gracze wybierają po 1 karcie przedmiotu ze swojej ręki i za pomocą urządzenia skanują jej kod QR, który znajduje się na odwrocie karty. Można rozmawiać o tym, jaki kolor planujecie zagrać, ale nie wolno pokazywać kart przed skanowaniem.

Głodniaki lubią jedzenie, które zmieszane razem będzie odwzorowywać kolor podobny do jego futra. Jeśli graczom nie uda się uzyskać pasującego koloru, przegrywają grę.

Potwory zjedzą właściwie wszystko, od konika na biegunach po sztuczną szczękę dziadka. Aplikacja poinformuje graczy czy udało im się wykarmić potwora właściwą mieszanką kolorów. Jeśli tak, przechodzą do kolejnego poziomu.

Twórcą gry jest Andreas Wilde, który stworzył także jej poprzednika „Soviet Kitchen Unleashed”. Obie gry łączy mechanika mieszania kolorów. „Kiedy zobaczyliśmy dzieci grające w Soviet Kitchen, wiedzieliśmy, że udało nam się osiągnąć coś wyjątkowego. Nawet szybciej niż dorośli potrafiły zrozumieć zasady i świetnie się bawić. Głodniaki oferują tą samą rozrywkę w kolorowym, bardziej rodzinnym klimacie, a dodatkowo zawierają nową mechanikę – alarm witaminowy!

W „Głodniaki” można grać w dwóch trybach: fabularnym lub imprezowym. W trybie fabularnym jest 12 poziomów, podczas których gracze poznają historię i odblokowują nowe miejsca z kartami przedmiotów. Na wyższych poziomach spotkają też nowe stworki. Niektóre z nich posiadają specjalne zdolności, które dostarczą dodatkowej porcji wyzwań. W trybie imprezowym rozgrywana jest pojedyncza gra, w której gracze korzystają ze wszystkich odblokowanych do tej pory przedmiotów. Ten tryb pozwala po prostu się bawić bez angażowania w fabułę gry.

Filip Miłuński, Dyrektor Lucky Duck Studio mówi, „Głodniaki to doskonała gra do naszej linii dziecięcej. Wykorzystanie aplikacji pozwala na wyjątkową, a jednocześnie łatwą do przyswojenia rozgrywkę. Muszę przyznać że moja rodzina uwielbia tą mechanikę! Kiedy stworek przeżuwa wszystkie przedmioty, oczekiwanie na ostateczny kolor posiłku to prawdziwie magiczny moment”.

Głodniaki” to gra dla osób powyżej 6 roku życia. To już druga gra z linii Lucky Duck Kids, która zostanie wydana w tym roku. „Głodniaki” zawierają 92 karty przedmiotów, a w aplikacji znajduje się 12 poziomów i samouczek. Premiera gry będzie mieć miejsce na targach SPIEL 2021, jednocześnie po angielsku, polsku, francusku i niemiecku.
###
Lucky Duck Games to wydawca gier planszowych znany z innowacyjnych i angażujących produktów. Najbardziej znanymi tytułami stworzonymi przez Lucky Duck Games są „Kroniki Zbrodni” których sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy w 26 językach oraz „Kingdom Rush: Rift in Time” ze wsparciem na poziomie 1,1 mln dolarów na Kickstarterze.
Od 2020 roku Lucky Duck Games jest także wydawcą i dystrybutorem gier w Polsce. W zeszłym roku Lucky Duck Games wydało w Polsce 9 gier, wśród których są takie hity jak „Kroniki Zbrodni 1400”, „Calico”, „Nova Luna” czy „Watergate”. Wśród zapowiedzi na 2021 rok znajdują się tak wyczekiwane tytuły jak „Diuna: Imperium”, „Wyspa Kotów” oraz „Dice Throne”, którego kampania na platformie wspieram.to zyskała wsparcie prawie 700 osób.

###

HYBR Games to niezależny producent gier z Drezna. Ich innowacyjne gry łączą tradycyjne planszówki z płynnie zintegrowaną aplikacją. Młody zespół chce w ten sposób włączyć zalety gier wideo do rodzinnej rozrywki przy wspólnym stole. Pozwala to na głębsze zanurzenie w świecie gry, uniknięcie długich instrukcji i wprowadzenie niespotykanych do tej pory mechanik. Przykładami ich nowatorskich pomysłów jest gra o mieszaniu kolorów „Soviet Kitchen Unleashed” i opierający się o zarządzanie tajnymi informacjami „Huston, we have a Dolphin”.