GraMy z marką Wader!

Gramy, gracie, grają… Świat opanowało szaleństwo gier: planszówek, taktycznych, tematycznych, przestrzennych, tych, które mieszczą się w schematach, i tych, które od nich odstają. Gra to zabawka uniwersalna: dla każdego, w każdym wieku, w dowolnym miejscu, niezależnie od pory roku i pogody – to prawda równie banalna, co prawdziwa. Z tym większą przyjemnością ogłaszamy wszem wobec, że oto znany polski producent zabawek Wader-Woźniak otwiera nowy rozdział w historii firmy, debiutując na rynku z… autorskimi grami dla dzieci!

Jakie zdjęcie pasowałoby do zilustrowania artykułu o grach? W zasadzie niemal każde! Rodzina w domu? Jak najbardziej! Grupa przyjaciół na wakacjach? Bingo! Dziadkowie i wnuczęta na działce? Idealny i jakże trafiony obrazek! Dobra gra sprawdzi się bowiem w każdym towarzystwie i w dowolnych okolicznościach. Pytanie tylko, jakie cechy musi posiadać, by móc ją zaliczyć do kategorii „dobrych”? To tytuł, która wciąga, bawi, ale również może graczy czegoś nauczyć lub rozwinąć konkretne umiejętności. To teraz najwyższy czas na najważniejszą informację: wszystkie gry, które w tym roku zostaną wprowadzone na rynek pod żółto-niebieskim logo Wader, posiadają te cechy!

W tym szaleństwie jest metoda!

Jak przygotować projekt, który będzie kompletnie nowym konceptem, ale jednocześnie pozostanie spójny z dotychczasowym portfolio? Właśnie tego udało się dokonać marce Wader. Opracowała całkowicie nowe produkty w swojej ofercie, czyli gry, ale jednocześnie czepią one z wieloletniego doświadczenia firmy na rynku i pozostają zgodne z jej duchem. Jedno spojrzenie wystarczy, by mieć pewność, że to marka Wader!

Wyróżnienie

Przepis na dobrą grę à la Wader

» Ciekawy koncept (może być z odrobiną szaleństwa)

» Nieoczywista forma (plansza to trasy, a samochodziki to pionki)

» Szczypta wyzwania

» 2 gramy rywalizacji

Wszystkie składniki wymieszać ze sobą, a następnie doprawić solidną dawką edukacji i rozwoju.

koniec wyróżnienia

Jednym ze słów-kluczy w kontekście gier od marki Wader jest różnorodność. W każdym z dziewięciu wprowadzonych na rynek tytułów zawiera się unikatowy koncept, odmienny rodzaj wyzwania, jak również to, że każdy pozwala rozwijać inne umiejętności. W „Dostawie kurczaków”, „Pospiesz się kurierze” i „Uciekających zwierzętach” liczą się przede wszystkim zwinność, zmysł strategiczny i logiczne myślenie. W „Wieży małpek” dominuje wyobraźnia przestrzenna i logika, a w „Czterech porach roku” oprócz logicznego myślenia przyda się również dobra pamięć.  Z serią gier „Play & Fun” od Wader dobra zabawa nie będzie miała końca!

Wyjątkowe, tajemnicze, sensoryczne…

Co skrywają tajemnicze woreczki i dlaczego ten rodzaj gry ma tak istotny wpływ na rozwój dzieci? Zacznijmy trochę przekornie, bo od końca…

Prawdopodobnie każdy z nas słyszał o integracji sensorycznej jako kluczowej umiejętności, która pozwala na prawidłowy rozwój dzieci. U malucha wszystkie zmysły muszą prawidłowo działać i harmonijnie ze sobą współpracować.

Gry sensoryczne to takie, które oddziałują na dotyk, wzrok lub słuch dzieci, stymulując ich rozwój fizyczny i umysłowy. Właśnie stąd wzięła się geneza powstania gier sensorycznych „Secret Pocket” od Wader-Woźniak, których celem jest odkrycie przed dziećmi bogatego świata zmysłów. Zatem co znajduje się wewnątrz tajemniczych woreczków i dlaczego właśnie to?

Eksplorowanie za pomocą dotyku wymaga pobudzenia wyobraźni, kreatywności i zaangażowania, zatem elementy znajdujące się w woreczku (klocki i puzzle w konkretnych kształtach) wywołują intensywne reakcje, pobudzając zmysły i mózg do współpracy i wytężonej pracy. A jak łatwo się domyślić, przy okazji takiej zabawy tworzą się też nieskończone ilości połączeń neuronowych z mózgu…

10 najważniejszych cech gier Wader

  1. Wpływają na rozwój i edukację dzieci: tych młodszych oraz tych ciut starszych.
  2. Ciekawe i uniwersalne scenariusze, które zainteresują każdego: od małego do dużego.
  3. Łączą w sobie cechy zabawki i pomocy edukacyjnej, dzięki czemu zabawa pozostaje czystą zabawą, a edukacja i rozwój wspierane są… przy okazji!
  4. Proste i jednocześnie ciekawe zasady są zrozumiałe dla wszystkich graczy.
  5. Dzięki alternatywnym zasadom pozostawiają graczom pole do kreatywności i wymyślania własnych scenariuszy.
  6. Mają nieoczywistą i zaskakującą formę: plansze to elementy tras, pionki to samochodziki lub klocki, zdobywane punkty to zwierzątka.
  7. Posiadają wiele różnorodnych elementów i dodatków (trasy, tory, samochodziki, zwierzątka, karty, klocki, puzzle i naklejki).
  8. Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości, bezpiecznych materiałów.
  9. Przyciągają atrakcyjną, niebanalną i nowoczesną szatą graficzną. Te opakowania zachęcają do zakupu!
  10. Są idealne w każdym wieku: tyle samo zabawy będzie miał dwu-, jak i stulatek!

Zdjęcia: Wader-Woźniak