Gra SKATO coraz bardziej popularna!

Jeszcze przed Gwiazdką gra będzie dostępna w większości europejskich krajów i zapewne również tam zachwyci genialną prostotą i swoimi logicznymi zasadami, a ponad 9 miliardów sposobów na poprowadzenie rozgrywki nie pozwoli nikomu się zanudzić przez najbliższe 100 lat – mówią wydawcy gry (firma Askato). 

Również pod koniec roku przewidziana jest premiera wersji drewnianej tej gry, która stanowi świetny trening szarych komórek, a przy okazji pozwala rozegrać wiele przyjemnych sparingów umysłowych między graczami w różnym wieku i o różnym planszowym doświadczeniu.

Wcześniej, bo już 16-17 września  z grą SKATO będzie można zapoznać się i wziąć udział w miniturniejach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Klubów Gier Planszowych pod hasłem „Spotkajmy się, pograjmy!”. Podczas tego wydarzenia w klubach na terenie całego kraju organizowane będą spotkania miłośników i pasjonatów planszowo-towarzyskich zgromadzeń. Możliwość zdobycia nagród w postaci gier stanowi nie tylko dodatkową zachętę, ale wprowadza nieodzowny element rywalizacji.

Rozpoczęły się również prace nad stworzeniem mobilnej aplikacji gry SKATO, w której przewidziano kilka poziomów trudności oraz możliwość spersonalizowania kolorów swoich pionków, jak i kształtu planszy.