EGMONT: NOWOŚCI WYDAWNICZE („DRAKA NA ANTYPODACH”, „FORMUŁA ELLI”)

Dziś na półki księgarń trafiły dwie nowe powieści przygodowe, skierowane do młodszej młodzieży w serii Czytam, bo lubię: Formuła ElliAgnieszki Rautman-Szczepańskiej oraz Draka na AntypodachKatarzyny Ryrych. To o idealne lektury na wakacje (i nie tylko!). 

Premierowe tytuły, to książki nagrodzone w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Uroczysta premiera nagrodzonych w konkursie tytułów odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 na Targach Książki i Mediów Vivelo na Stadionie PGE Narodowy o godzinie 11.00 w sali Amsterdam na 2 piętrze.

W tym dniu zapraszamy również serdecznie na spotkanie z Katarzyną Ryrych, która od godziny 12:30 będzie podpisywała książkę Draka na Antypodach na stoisku 112/D8.

Draka na Antypodach to wakacyjna powieść przygodowa, w której młodzi czytelnicy i czytelniczki znajdą wątki detektywistyczne, solidną porcję czarnego humoru i wartką akcję. To brawurowo napisana współczesna powieść o dorastaniu! Jej autorki – Katarzyny Ryrych – z pewnością nie trzeba przedstawiać. To jedna z najbardziej poczytnych współczesnych twórczyń książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Formuła Elli to świetnie napisana, klimatyczna powieść z nurtu fantasy. Jej autorka – Agnieszka Rautman-Szczepańska, mieszkająca w Szwecji lekarka, rysowniczka i pisarka – stworzyła wyjątkową, pełną magii opowieść o akceptacji inności, odkrywaniu swojej tożsamości i drodze do samoakceptacji.