EGMONT: „FLORENTYNKA MUU W PODRÓŻY”

Florentynka Muu wychowywała się na małej wsi na Polesiu, pośród przepięknych lasów nad rzeką. Jednak zawsze marzyła o podróżach. Spakowała więc walizkę i razem ze swoją ulubioną zabawką, Świnką, wyruszyła ku wielkiej przygodzie. Kogo spotkała i co znalazła Florentynka podczas wycieczki? Tego dowiedzą się gracze sięgając po nową propozycję od wydawnictwa Egmont – grę dla najmłodszych „Florentynka Muu w podróży”. Oprócz dobrej zabawy, gra uczy dobierania w zbiory, ćwiczy spostrzegawczość, wspiera wszechstronny rozwój dziecka, rozwija wyobraźnię i zasób słownictwa oraz pomaga budować więzi społeczne. 

Twórcami mechanizmu do gry są Piotr Jasik z kanału Gametroll.tv i jego córka Ania, a przepiękne ilustracje i postać Florentynki Muu stworzyła Ewa Graniak-Wosinek – autorka profilu „Baba Jaga gra i czyta” na Facebooku.

Gra „Florentynka Muu w podróży” to zaproszenie do aktywizującej zabawy z dzieckiem za pomocą zestawu kart z unikatowymi ilustracjami. Gra polega na dopasowywaniu kart do różnych kategorii, czyli uczy najmłodszych dobierania w zbiory, a także pozwala ćwiczyć określanie części wspólnej zbiorów. Nauka klasyfikowania ma miejsce przy okazji świetnej zabawy, a dzięki tworzeniu zbiorów dziecko rozwija się poznawczo.

Pomysł na grę powstał w dość nietypowy sposób. W trakcie wakacyjnej podróży nad morze moja córka zaczęła się nudzić. Poprosiłem ją o to, by patrząc za okno, wyszukała rzeczy, które kojarzą jej się z drogą, następnie z wakacjami…I tak to się zaczęło. – tak o pomyśle na grę opowiada twórca jej mechanizmu, Piotr Jasik. – Kiedy dojechaliśmy na miejsce, narysowaliśmy na kilku kartkach przedmioty, wymyślaliśmy kategorie i dopasowywaliśmy je do kart. I tak powstał prototyp gry, w którą gramy całą rodziną już dosyć długi czas. Cieszę się, że teraz otrzymała ona tak piękną szatę graficzną. Twórczyni oprawy graficznej do gry – Ewa Graniak-Wosinek zdradza, że krówka Florentynka przyszła do niej pewnego szarego, jesiennego dnia, gdy była bardzo smutna: Spojrzała na mnie swoimi wesołymi oczami i sprawiła, że uśmiech pojawił się na mojej twarzy. I tak jest do dziś – zawsze poprawia mi humor. Gdy maluję jej wesołą buzię, to ja też od razu się uśmiecham – serio! – podkreśla ilustratorka.

Gra „Florentynka Muu w podróży” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 1-5 osób powyżej 4 roku życia, a średni czas rozgrywki to 15 minut. Elementy gry to 55 kart z przedmiotami.

Gra jest dostępna w sprzedaży w księgarni Egmont.pl: https://egmont.pl/Florentynka-Muu-w-podrozy,79733761,p.html w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.