EGMONT: Bestsellerowa seria gier „Halli Galli” ponownie w sprzedaży!

Owocowa gra dla całej rodziny „Halli Galli” to światowy bestseller. Szybka, dynamiczna i zabawna od lat zapewnia emocjonujące chwile na rodzinnych spotkaniach czy imprezach z przyjaciółmi. Seria „Halli Galli” obecna jest na rynku już ponad 30 lat i z sukcesem podbija serca kolejnych graczy. Tej jesieni, za sprawą wydawnictwa Egmont, trafiły do sprzedaży trzy wersje gry: dobrze już znane graczom „Halli Galli” w wersji podstawowej i „Halli Galli Junior” oraz zupełnie nowa odsłona gry: „Halli Galli Twist”.

„Halli Galli” w wersji podstawowej to najbardziej uniwersalna wersja gry, w której dzieci mogą rywalizować na równi z rodzicami. Gra rozwija spostrzegawczość i pozwala dzieciom doskonalić umiejętności samodzielnego liczenia. Zasady są bardzo proste – gracze odkrywają swoje karty, a gdy na stole pojawi się pięć takich samych owoców należy jak najszybciej zadzwonić dzwonkiem. Osoba, która zrobi to jako pierwsza, zdobywa karty. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart.

Halli Galli to bardzo ładnie wykonana gra, która mieści się w kompaktowym opakowaniu. Oczywiście najważniejsze są karty z symbolami owoców. Największym powodzeniem cieszy się jednak dzwonek. Jest to dość niespotykany element w grach planszowych i chociaż gracze mogliby po prostu zaklepywać kartę z owocami, o wiele przyjemniej jest sobie zadzwonić, prawda?

Autorem gry jest Haim Shafir, a ilustracje stworzył Olivier Freudenreich. Elementy gry to 56 kart i dzwonek. Gra „Halli Galli” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-6 osób powyżej 6 roku życia, a średni czas rozgrywki to 15 minut. Cena: 74,99.

„Halli Galli Junior” to wersja gry przeznaczona dla najmłodszych. Równie szybka, dynamiczna i zabawna co „Halli Galli” w wersji podstawowej, ale niewymagająca umiejętności samodzielnego liczenia. Dzięki temu nawet czteroletnie dzieci mogą w nią zagrać samodzielnie. W „Halli Galli Junior” również liczy się spostrzegawczość i szybkość. Tym razem gracze wykładają karty i naciskają dzwonek w momencie, kiedy na stole pojawią się dwa wesołe klauny w tym samym kolorze. Gracz, który zadzwoni jako pierwszy zdobywa karty przeciwników. Zwycięża osoba z największą ilością kart.

Autorem gry jest Haim Shafir, a ilustracje stworzył Olivier Freudenreich. Elementy gry to 56 kart i dzwonek z klaunem. Gra kosztuje 74,99 i jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-4 osób powyżej 4 roku życia, a średni czas rozgrywki to 15 minut.

„HALLI GALLI Twist” to nowość w serii „Halli Galli”. To bardziej zaawansowana wersja światowego bestsellera, w której ważne są nie tylko ilości symboli widocznych na kartach, ale również ich kolory. Gracze po kolei odkrywają po jednej karcie. Gdy na odkrytych kartach pojawi się w sumie dokładnie 5 symboli tego samego rodzaju lub 5 symboli w tym samym kolorze,gracze równocześnie i jak najszybciej starają się uderzyćw dzwonek. Pierwszy gracz, który zadzwoni dzwonkiem, zdobywa wszystkie odkryte karty. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kart.

Autorami „Halli Galli Twist” są Haim i Uri Shafir, a ilustracje stworzyła Marina Zlochin. Elementy gry to 56 kart i dzwonek z klaunem. Gra jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-4 osób powyżej 7 roku życia, a średni czas rozgrywki to 15 minut. Cena: 74,99.

Tytuły z serii „Halli Galli” na pewno spodobają się rodzinom, grupom dziadkowie-wnuki, czy też seniorom w ich własnym gronie. „Halli Galli” w wersji podstawowej to gra, która na świecie jest sprzedawana już ponad 30 lat. Proste zasady i dołączony dzwonek są gwarantem dobrej rozrywki. Gra sprawdza nasz refleks i szybkość liczenia w pamięci. Owszem, liczenia raptem do pięciu, ale zapewniam, że w trakcie rozgrywki wcale nie jest to takie oczywiste, ponieważ sytuacja na kartach zmienia się błyskawicznie.  – podkreśla Beata Sawoń, wydawczyni gier w Story House Egmont.  Halli Galli Twist” dobrze sprawdzi się na imprezach dla młodzieży i dorosłych, a wersja „Junior” ubogaci kinderbale. Wytrawni gracze mogą skorzystać z wersji klasycznej bądź „Twist”, gdy będą potrzebowali szybkiego i zabawnego przerywnika pomiędzy bardziej skomplikowanymi rozgrywkami.

 Wszystkie gry z serii „Halli Galli” są dostępne na www.egmont.pl, w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.