„Divinus” – nowa gra od Lucky Duck Games trafi na Gamefound jeszcze tego lata!

Nowa hybrydowa gra planszowa typu legacy będzie łączyć ciekawą mechanikę kościano-kafelkową z angażującą historią i możliwościami aplikacji mobilnej.

Lucky Duck Games informuje, że ich studio pracuje nad nową grą o nazwie Divinus, która jeszcze tego lata będzie miała kampanię na portalu Gamefound. Autorem gry jest Filip Miłuński, znany między innymi z tegorocznego przeboju Destinies.

Starcie dwóch panteonów

Nordyccy bogowie wyruszają na podbój starożytnej Grecji. Rozegra się zacięta rywalizacja pomiędzy dwoma panteonami, w wyniku której powstanie nowy boski ład. Gracze, jako ambitni półbogowie, będą starali się wkupić w łaski każdej ze stron, bo jak głosi przepowiednia, gdy opadnie bitewny kurz, tylko jeden ze śmiałków zostanie wywyższony i zasiądzie pomiędzy bogami. Kto będzie tym wybrańcem?

Mechanika legacy

„Divinus” to gra typu legacy, w której zasady i elementy rozwijają się z partii na partię. Rozgrywka podzielona jest na 12 scenariuszy tworzących fabularną kampanię, a każdy scenariusz rozpoczyna otwarcie pudełka z nowymi komponentami i zasadami gry. Gracze w trakcie kampanii będą modyfikować komponenty, umieszczając na nich naklejki, dzięki czemu kości, kafelki oraz inne elementy gracza będą nieustannie ewoluować. Po zakończeniu kampanii gracze będą mogli grać w swoją unikalną, zmienioną w toku kampanii wersję gry – w regrywalnym trybie „nieskończonym”.

Eurogra z silnym elementem narracyjnym

„Divinus” to rywalizacyjna eurogra wzbogacona o silny element narracyjny. W każdej turze gracze będą wydawać kości ze swoich zasobów, aby odkrywać nowe tereny i układać je na swojej mapie półboga. Wybór krain i zawartych na nich elementów oraz odpowiednie ich ułożenie pozwoli graczom na realizowanie celów i specjalnych zadań scenariusza. Dzięki narracji prowadzonej przez aplikację działania graczy będą mocno osadzone w kontekściefabularnym.

page1image1636720

Wsparcie aplikacji mobilnej

„Divinus” to gra hybrydowa, czyli łącząca zalety planszówki z możliwościami aplikacji mobilnej. Skanując elementy gry, gracze będą poznawać historię świata i dokonywać różnych wyborów, które wpłyną na przyszłe wydarzenia. Aplikacja zapamięta poczynania graczy, zmieniając możliwe do wykonania akcje w kolejnych turach.

„Naszym celem w przypadku Divinusa było stworzenie unikalnej, a jednocześnie przystępnej gry” mówi Filip Miłuński, projektant gry i Dyrektor Kreatywny w Lucky Duck Games. „Tak samo jak w przypadku naszych wcześniejszych gier, ważną częścią gry jest aplikacja mobilna, która pozwala na zanurzenie graczy w opowieści, jednocześnie zapewniając dynamiczne środowisko gry. Zależało nam na stworzeniu rywalizacyjnej gry legacy, łączącej ciekawą mechanikę z angażującą historią. Początkowe zasady są proste do wytłumaczenia, jednak wraz z otwieraniem kolejnych scenariuszy świat gry rozwija się i zapewnia długą przygodę pełną wyborów wpływających na kształt rozgrywki. Zarówno kampania jak i tryb post- kampanijny zaprojektowane są tak, aby gracze mogli dopasować świat i postaci półbogów do swojego stylu gry”.

Gracze mogą spodziewać się, że kampania Diviniusa na platformie Gamefound rozpocznie się jeszcze tego lata. Lucky Duck Games potwierdziło polską, angielską i francuską wersję językową, szukając także partnerów dla innych wersji.

###

Lucky Duck Games to wydawca gier planszowych znany z innowacyjnych i angażujących produktów. Najbardziej znanymi tytułami stworzonymi przez Lucky Duck Games są „Kroniki Zbrodni” których sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy w 26 językach oraz „Kingdom Rush: Rift in Time” ze wsparciem na poziomie 1,1 mln dolarów na Kickstarterze.

Od 2020 roku Lucky Duck Games jest także wydawcą i dystrybutorem gier w Polsce. W zeszłym roku Lucky Duck Games wydało w Polsce 9 gier, wśród których są takie hity jak „Kroniki Zbrodni 1400”, „Calico”, „Nova Luna” czy „Watergate”. Wśród zapowiedzi na 2021 rok znajdują się tak wyczekiwane tytuły jak „Diuna: Imperium”, „Wyspa Kotów” oraz „Dice Throne”, którego kampania na platformie wspieram.to zyskała wsparcie prawie 700 osób.