ALEXANDRIA – nowości wydawnicze

 

WALDEMAR CICHOŃ „CUKIERKU, TY ŁOBUZIE! PRZYGODY CUKIERKA” KOLEKCJA 10 AUDIOBOOKÓW

Poznajcie Cukierka – niezwykłego kota, którego nie można nie polubić! Od 2017 roku gości wśród lektur szkolnych i choć czasem przysparza kłopotów, kochają go nie tylko domownicy, ale dzieci i dorośli w całej Polsce! Teraz wszystkie jego przygody, a jest ich niemało, zostały zebrane w specjalnej kolekcji! Pakiet 10 części o Cukierku przygotowano z myślą o wielbicielach przygód pewnego niesfornego kota! Jeśli jeszcze go nie znacie – to najwyższa pora aby się przekonać, jak jeden mały kociak zdobył tak wielkie rzesze fanów!

Seria audiobooków „Cukierku, Ty łobuzie!” zdobyła Wyróżnienie w XIX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, zorganizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

KORNEL MAKUSZYŃSKI „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY” SUPERPRODUKCJA

Nowy wymiar znanej i popularnej książki dla młodzieży. Ukochana lektura kilku pokoleń Polaków przemówi do Was ulubionymi głosami aktorów polskiej sceny. W rolach głównych usłyszeć można Adama Zdrójkowskiego, Krzysztofa Gosztyłę, Wiktora Zborowskiego, a także Wojciecha Malajkata, Paulinę Holtz, Janusza Zadurę, Filipa Kosiora i wielu innych wybitnych lektorów!

Powieść Szatan z 7 klasy to kryminał dla młodzieży. Bez morderstw, tryskającej krwi, za to z tajemnicami,  starymi pamiętnikami, zaszyfrowanymi informacjami i barwnymi postaciami. Została trzykrotnie zekranizowana, wielokrotnie przenoszona na scenę teatralną i do tej pory cieszy się niesłabnącą popularnością.

WANDA CHOTOMSKA „LEGENDY POLSKIE”

To nie tylko lektura dla klas I-III szkoły podstawowej, ale i niezwykła podróż do korzeni naszych tradycji. Jeśli zastanawiałeś się jak powstało państwo polskie, dlaczego Warszawa nosi swoją nazwę, od kiedy woda w Morzu Bałtyckim jest słona i jak to w końcu było z pokonaniem groźnego Bazyliszka – ta lektura jest właśnie dla Ciebie!  A to zaledwie część pytań, na które znajdziesz odpowiedź słuchając wspaniałych Legend polskich. Te napisane prostą, a jednocześnie niezwykle piękną i barwną polszczyzną opowieści przemówią głosem znakomitego polskiego aktora Wiktora Zborowskiego i przybliżą Ci historię naszego narodu.

Wydawca: ALEXANDRIA