Przepis na marketingowy sukces? Wyróżnianie się i rozwój partnerstw!

O skutecznych sposobach na promowanie produktów dziecięcych rozmawiamy z MAŁGORZATĄ KRYSZTOPĄ, kierownik działu reklamy Media Service Zawada.

Jakie czasopisma dedykowane dzieciom mają Państwo w portfolio?

Małgorzata Krysztopa: – Katalog Media Service Zawada obejmuje ponad 10 tytułów prasowych, wśród których prym wiodą „Świnka Peppa”, „L.O.L. Surprise!”, „MiniMini+”, „Scooby-Doo!”, „Cartoon Network”, „Ben 10” oraz „Nick Jr.”.

Czy w dobie telewizji i Internetu kampania prasowa wciąż ma sens?

– Przede wszystkim nie traktujemy ani telewizji, ani treści dostępnych w Internecie jako konkurencji. Nasze publikacje oparte na najpopularniejszych licencjach bajkowych to naturalne rozszerzenie tego, co się dzieje we wspomnianych mediach. Dlatego współpracujemy i z kanałami dziecięcymi, i z młodymi influencerami, ponieważ takie partnerstwa zapewniają szeroki zasięg przekazowi reklamowemu, gwarantując satysfakcjonujący poziom sprzedaży.

A czym się wyróżniacie? Z jakich powodów warto współpracować właśnie z wydawcą prasowym?

– Reklama prasowa pozostaje najbardziej angażującą formą promocji, a jednocześnie jest postrzegana jako najbardziej przyjazna. Dotyczy to dzieci, ale warto pamiętać, że także rodzice oceniają treści reklamowe zawarte w publikacjach drukowanych jako merytoryczne i nienatarczywe. Doskonałym rozwiązaniem jest zatem przygotowanie ich w formie zadania lub zabawy, co zapewnia dłuższy i naturalny kontakt z przedstawioną treścią. A że w naszym zespole są graficy i redaktorzy z wieloletnim doświadczeniem w komunikowaniu się z dziećmi, zapewniamy klientom wsparcie w przygotowaniu layoutów odpowiadających konkretnej grupie czytelników i produktów. Na pomoc z naszej strony w ramach pakietu współpracy mogą liczyć nawet firmy, które dotychczas nie adresowały swoich reklam do dzieci. Dodatkowo mamy też przewagę nad innymi mediami, jeśli chodzi o możliwość kolportażu próbek produktów. Badania dowodzą, że nasi odbiorcy chętnie po nie sięgają, dzięki czemu spełniamy oczekiwania zarówno klientów, którzy mają możliwość szybkiego dotarcia z produktem do określonej grupy targetowej, jak i czytelników. Przy okazji warto nadmienić, że dla młodych czytelników wartość samą w sobie stanowią również katalogi promocyjne, które traktują jako integralną część pisma, podobnie jak spot reklamowy w ulubionej stacji telewizyjnej.

Jakie partnerstwa Państwo oferują?

– Od lat naszym hasłem przewodnim jest synergia mediów, komplementarne działania w różnych kanałach. Z tego powodu proponujemy naszym klientom obecność w pismach, spotach telewizyjnych, kampaniach na YouTubie i Instragramie oraz materiałach influencerów. Rozwijamy też współpracę z siecią dystrybucji prasy – dostarczamy katalogi zawierające materiały naszych partnerów reklamowych, zadania i zabawy oraz konkursy, w których dzieci mogą wygrać atrakcyjne nagrody. Publikacje te są dodatkiem do różnych magazynów, dzięki czemu trafiamy do wszystkich młodych czytelników, nie tylko fanów poszczególnych tytułów.

Innym doskonale sprawdzającym się sposobem dotarcia do młodych odbiorców są katalogi dystrybuowane w kinach. Towarzyszą głośnym premierom filmów familijnych, dodawane do biletów – stanowią pewnego rodzaju pamiątkę z kina. Dzieci wracają z nimi do domów, tam przeglądają, rozwiązują zadania, biorą udział w konkursach… W ostatnim czasie wszyscy zdążyliśmy już zatęsknić za rodzinnymi wyjściami do kina, dlatego dystrybutorzy zdecydowali o wprowadzeniu latem na duże ekrany głośnych tytułów, wśród których są „Raya i ostatni smok”, „Kosmiczny mecz”, „Hotel Transylwania 4” oraz „Mała Wielka Stopa 2”. Pociągnie to za sobą wysoką frekwencję, a co za tym idzie – nasze katalogi będą idealnym miejscem promocji produktów i usług kierowanych do dzieci.

Nie możemy też zapominać o szerokiej ofercie książek z przygodami Świnki Peppy, piesków z Psiego Patrolu, Strażaka Sama, Barbie oraz Maszy i Niedźwiedzia. To doskonały element programów lojalnościowych prowadzonych przez sieci spożywcze. Oczywiście naszym partnerom zapewniamy kampanię akcji lojalnościowej w mediach skierowanych do dzieci.

Podsumowując, na co mogą liczyć reklamodawcy zgłaszający się do Media Service Zawada?

– Przede wszystkim na kompleksową obsługę polegającą na wyborze optymalnych kanałów dotarcia do dzieci, przygotowaniu strony wizualnej reklam, dostosowaniu komunikatu do odpowiedniej grupy targetowej, elastycznym podejściu do potrzeb klientów, a wszystko to w rozsądnej cenie. Ponad 25 lat doświadczenia pozwala nam sądzić, że doskonale rozumiemy oczekiwania zarówno naszych czytelników, jak i partnerów biznesowych.

Dziękuję za rozmowę.

Zdjęcia: Media Service Zawada