Hurtownia GUMIŚ

HURTOWNIA GUMIŚ

 

TOP 5 – najlepiej sprzedające się produkty w ciągu ostatniego miesiąca.

Karty FIFA 365 Adrenalyn (Dante), karty Pokémon – różne serie (Rebel), pluszaki Squishmallows (Orbico), małe autka Hot Wheels (Mattel), zestawy figurek z kolekcji Gabi (Spin Master). Wyróżnienie należy się też całej linii LEGO za najwyższy obrót spośród wszystkich marek. Ostatnio najlepiej sprzedają się serie Minecraft (zestawy 21177, 21178, 21179 i 21242) oraz Icons – Bukiety kwiatów (zestawy 10311, 10313 i 10314).

Po które licencje najchętniej sięgają klienci?

Psi Patrol, Gabi, Pokémon, Minecraft, Hot Whels oraz SuperThings.

Czy sklepy są otwarte na nowości, czy też wybierają spośród znanych towarów?

Sklepy z dużą ostrożnością podchodzą zwłaszcza do nowości z najwyższej półki cenowej, testują oczekiwania klientów. Dużo chętniej decydują się na nowości z niskiej i średniej półki cenowej.

Które nowe brandy znajdują się na topowych miejscach list zakupowych?

Jeśli chodzi o nowe brandy, to jesteśmy pozytywnie zaskoczeni liniami Create It! (M&Z), Balibazoo (Dumel) oraz Top Model (Plus-Z). W przypadku tych ostatnich oprócz szkicowników ogromną popularnością cieszy się wprowadzana właśnie nowa linia kosmetyków Beauty.

Czy zamówienia sklepów są większe/mniejsze/na tym samym poziomie, co w analogicznym okresie ub.r.?

Zamówienia są na tym samym poziomie, przy czym duże sklepy z wieloletnią tradycją kupują więcej, natomiast mniejsze i stosunkowo młode – zdecydowanie mniej. Te drugie próbują przede wszystkim wyprzedać stoki z zeszłego roku.

Państwa wrażenia po tegorocznych targach Kids’ Time…

W Kielcach dało się wyczuć ogromną rozwagę połączoną z wyczekiwaniem na rozwój sytuacji. Na pewno zamówienia na Dzień Dziecka są dużo bardziej ostrożne, obejmują też w większości produkty z niższej półki cenowej niż w latach ubiegłych. Ostatnie duże wahania cen zabawek importowanych z Chin (w zeszłym roku poszły one ostro w górę, obecnie mają tendencję zniżkową) zmuszają do bardziej przemyślanych, a tym samym bezpieczniejszych zakupów.

Jakie mają Państwo spostrzeżenia dotyczące zbliżającego się sezonu Dzień Dziecka 2023?

Od początku roku obserwujemy zwiększoną tendencję do zakupu zabawek kolekcjonerskich. Przykładem są zaskakujące wyniki sprzedaży kart FIFA i Pokémon, małych autek Hot Wheels, modeli Bburago i Welly, pluszaków Squishmallows, figurek Gabi itp. Obserwujemy zdecydowaną zwyżkę sprzedaży z niskiej i średnie.

Dziękuję za rozmowę.