Granna: Weszliśmy w nowy etap rozwoju…

2024 będzie dla wydawcy rokiem pełnym wyzwań, kreatywnych przedsięwzięć i nowych możliwości. Granna zaoferuje rynkowi nie tylko nowe planszówki, ale również puzzle, oryginalne układanki dla najmłodszych oraz zabawki kreatywne. Na liście priorytetów firmy jest również kontynuowanie ekspansji zagranicznej, a także pozyskanie kolejnych atrakcyjnych licencji na gry. – Wierzymy, że podejmowane przez nas działania przyczynią się do dalszego umacniania naszej pozycji w branży gier i zabawek – mówi PAWEŁ WIECZORKOWSKI, dyrektor ds. sprzedaży Granny.

Fot. Paweł Wieczorkowski

Na jakim etapie rozwoju znajduje się obecnie Granna?

Paweł Wieczorkowski: – Jako ceniony polski wydawca gier planszowych jesteśmy wręcz zobligowani przez naszych wiernych klientów do kontynuowania misji dostarczania wysokiej jakości, unikatowych produktów. Takie podejście pozwala nam zdobywać uznanie zarówno na rodzimym rynku, jak i za granicą. W minionym roku, pomimo niesprzyjających zjawisk makroekonomicznych w Polsce, odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Wprowadziliśmy na rynek aż trzynaście nowych tytułów, z czego dziesięć odniosło sukces również na arenie międzynarodowej. „Złota rybka”, „Pizza”, „Muzykanci z Bremy”, „Alicja w Krainie Czarów” to jedynie kilka spośród nowości, które zyskały uznanie na zagranicznych rynkach obejmujących kluczowe dla naszej branży kraje, w tym USA, Niemcy i Francję, ale również Chiny, Czechy, Słowację, Węgry, Izrael, Austrię, Szwajcarię, Belgię, Kanadę, Ukrainę, Bułgarię, Grecję oraz Cypr. Nasze gry zdobyły również wiele prestiżowych branżowych nagród zarówno w Polsce, jak i za granicą, co jest dla nas nie tylko niezwykle miłe, ale przede wszystkim stanowi potwierdzenie jakości i atrakcyjności naszych produktów.

 

Jak wyglądają Państwa plany na ten rok?

– W 2024 roku Granna nie zamierza zwalniać tempa. Z dumą możemy ogłosić, że od początku roku weszliśmy w nowy etap rozwoju, który polega na dywersyfikacji produkcji. Ten krok pozwoli nam na jeszcze skuteczniejsze zaspokajanie różnorodnych gustów i oczekiwań naszych klientów. Chcemy im oferować nie tylko nowe planszówki, ale także puzzle, oryginalne układanki dla najmłodszych oraz zabawki kreatywne. Nasza nowa strategia opiera się na elastyczności i innowacyjności, pozwalając nam dostosować ofertę do zmiennych potrzeb rynku, a jednocześnie utrzymać wysoki standard jakości i niepowtarzalny charakter gier marki Granna.

 

Zdaje się, że Granna otwiera się też na kolejne rynki…

– Tak, w 2024 r. rozpoczynamy nową strategiczną współpracę na skandynawskim rynku, co stanowi jedno z kluczowych przedsięwzięć mających na celu zwiększenie obecności naszych produktów na nowych dla nas rynkach europejskich. W tym samym czasie wyruszamy na Daleki Wschód, aby jeszcze bardziej zaznaczyć swoją pozycję na ogromnych rynkach azjatyckich. Nasze dotychczasowe partnerstwa zagraniczne również nie pozostaną bez uwagi: planujemy zwiększenie liczby eksportowanych tytułów, aby wachlarz naszych gier dostępnych dla konsumentów w tych krajach stale się powiększał.

 

A jakie ma Pan wieści dla fanów Granny w Polsce?

– Oczywiście polski rynek gier i zabawek jest dla nas jako polskiej marki najważniejszy. W tym roku powrócimy do naszej oferty klasycznych gier planszowych „Chińczyk/Barykada” oraz „Młynek/Warcaby”, gdyż dostrzegamy bardzo wyraźny sentymentalny trend wśród obecnych trzydziesto-, czterdziestolatków, którzy chcą pokazywać pociechom gry ze swojej młodości. W tym roku w naszej ofercie pojawią się również nowości ze serii „Bawi i Uczy”, w tym „Mój sklep – warzywa i owoce”. Nadal będziemy też rozwijać dotychczasowe serie naszych gier bajkowych, a także układanek kreatywnych.

Jednocześnie możemy ujawnić, że intensyfikujemy działania w zakresie pozyskiwania nowych licencji na gry z zagranicy. Przygotowujemy atrakcyjne tytuły, które – o czym jesteśmy przekonani – podbiją serca naszych dotychczasowych klientów oraz pozwolą nam przekonać do siebie nowe osoby. Możemy już ogłosić pojawienie się w ciągu najbliższych tygodni dwóch gier licencyjnych pod polskimi tytułami: „Kuku na muniu” oraz „Pokaż język!”. Jednak to nie wszystko, co planujemy w 2024 roku! Będziemy też systematycznie wprowadzać na polski rynek nowe marki, który dotychczas nie były dostępne w naszym kraju.

 Kiedy można się spodziewać dostępności na rynku nowej oferty Granny?

– Wszystkie nowości są już dostępne u naszych dystrybutorów. Serdecznie zachęcam do kontaktu z naszym zespołem handlowym, który służy fachowym wsparciem i pomocą w doborze najlepszych produktów dla danego rynku.

Dziękuję za rozmowę.

 

Nowości Granny na I półrocze 2024 r.

„Chińczyk/Barykada”, „Warcaby/Młynek”
Klasyki, które ukażą się w odświeżonej wersji. „Chińczyk” to gra wymagająca sprytu, strategii i odrobiny szczęścia, zaś „Barykady” przypominają szalony wyścig w kierunku końca planszy! Z kolei „Warcaby” i „Młynek” to gry, w których ogromne znaczenie ma taktyka. Dzięki swoim prostym zasadom są idealne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy.

„Pokaż język!”
Gromadka niesfornych mopsów zjadła wszystkie lizaki. Na szczęście ich języczki są zabarwione na kolor lizaka, który zjadły, dzięki czemu graczom łatwo będzie rozpoznać wszystkie łobuziaki. Wystarczy, że chwycą pieska i sprawdzą, czy kolor jego jęzorka pasuje do zaginionych lizaków. Kto znajdzie najwięcej winowajców – wygrywa!

„Maxi układanka z dziurkami: Ciuchcia”, „Maxi układanka z dziurkami: Mój dom”
Ułożenie każdej z układanek oznacza początek prawdziwej zabawy! Dzieci, które poznały już wszystkie tajemnice dinozaurów, mogą teraz złożyć pełen mieszkańców dom, w którym ciągle coś się dzieje, oraz ciuchcię, która po złożeniu będzie miała aż 170 cm długości. Zadaniem maluchów będzie rozpoznanie zwierzątek znajdujących się w wagonach.

„Jaś i magiczna fasola”
Kolejny rozdział w serii bajek. Granna oraz ilustrator Maciej Szymanowicz tym razem zapraszają graczy do poprowadzenia historii o Jasiu, który po posadzeniu magicznej fasoli dostał szansę na odmienienie swojego losu… Komu uda się wyhodować najpiękniejszą magiczną fasolę, a dzięki temu zebrać jak najwięcej złotych jaj znoszonych przez zaklętą kurę?

„Kuku na muniu!”
Zadaniem graczy jest zbudowanie domu dla niezdarnego Kuku! Aby powstało solidne gniazdo, muszą użyć patyczków. Potem już tylko wystarczy delikatnie odłożyć jaja na miejsce… Wygrywa gracz, który jako pierwszy pomoże Kuku wprowadzić się do gniazda.

 

 

Zdjęcia: Granna