PIERWSZY TAKI SERIAL DLA NAJMŁODSZYCH JUŻ NA MINIMINI+!

Już od 5 lipca na kanale MiniMini+ najmłodsi mogą obejrzeć nowe odcinki serialu animowanego pt. Bobaski i Miś, kolejnej produkcji KAZstudio SA. 26 premierowych epizodów będzie można oglądać do przez cały okres wakacyjny od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 11.55

Bajka pozytywnie oceniana przez psychologów dziecięcych

Metoda animacji poklatkowej, stonowana kolorystyka, brak dialogów i świat przedstawiony w bajce jest unikatowy. Dzięki tym zabiegom bajka jest pozbawiona nadmiernej ilości stymulatorów, napięcia i zwrotów akcji. Dużym zaskoczeniem dla rodziców jest to, że pomimo braku dialogów, maluchy z zainteresowaniem śledzą akcję i zaśmiewają się w głos oglądając zabawne perypetie, bądź co bądź, swoich rówieśników, Bobasków.

Z pewnością to pierwsza taka bajka na rynku. Opowiada o przygodach dwójki rodzeństwa, maluszków, którzy wraz ze swoim pluszowym przyjacielem, Misiem, dopiero odkrywają otaczający je świat.

Bajka konsultowana przez psychologów dziecięcych daje rodzicom narzędzie wspierające rozwój maluchów. Animacja odnosi się do ponadczasowych etapów poznawania świata, które przechodzi praktycznie każde dziecko, np. pierwsza zabawka, rozstanie ze smoczkiem, etap poznawania przedmiotów użytku codziennego, wprowadzanie dzieci w pierwsze obowiązki typu sprzątanie zabawek, relacja z rodzeństwem, czy poznawanie nowych smaków i rozszerzanie diety. Wraz serialem rodzic dostaje od twórców wsparcie na tych etapach.

Pierwszy bezpieczny serial dla dzieci 2+

Bajka o przygodach rodzeństwa, dwóch malutkich Bobasów – Treflika i Treflinki oraz ich przyjaciela Misia, skierowana jest do widzów już od 2 roku życia. Reżyserem serialu jest Marek Skrobecki, współtwórca animacji pt. „Piotruś i Wilk” nagrodzonej Oskarem w 2008 roku w kategorii krótkometrażowy film animowany i twórca serialu dla dzieci Rodzina Treflików, który podbija serca dzieci na całym świecie. Zarówno reżyser, jak i część artystów tworzących bajkę to profesjonaliści, niegdyś związani ze słynnym Studiem Filmowym Se-ma-for w Łodzi.

Animacja to nasza bajka!

„Bobaski” to bajka tworzona jedną z najbardziej pracochłonnych metod animacji – metodą animacji poklatkowej (jak niegdyś „Miś Uszatek”). Najpierw tworzone są rekwizyty, plany filmowe i lalki
w naszych pracowniach. Następnie animator przekształca nieznacznie postać względem pozostałych elementów planu filmowego i robi zdjęcie, tzw. klatkę filmową. Dopiero sekwencja około 25 klatek filmowych tworzy sekundę animacji, która trafia do montażu i postprodukcji.

4 nominacje na międzynarodowych festiwalach filmowych!

Zaledwie niecały rok od premiery serial już zdążył zdobyć 4 nominacje na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym na prestiżowym ANNECY International Animation Film Festival oraz nagrodę Srebrnego Koziołka Matołka na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA 2021.

Polska produkcja z Gdyni

Za efekt finalny animacji odpowiedzialne jest KAZstudio SA, producenta popularnej bajki „Rodzina Treflików”. Studio powstało w 2013 roku w Gdyni z inicjatywy Kazimierza Wierzbickiego, założyciela spółki Trefl SA. Firma od lat zajmuje się produkcją puzzli i gier planszowych, będąc jednym z wiodących podmiotów na rynku polskim i europejskim.

 

Podstawowe informacje:

Tytuł: Bobaski i Miś

Reżyseria: Marek Skrobecki, Maja Garmulewicz

Producent: KAZstudio SA (Gdynia)

Czas: 3:30 / odcinek

Premiera (daty):

  1. 1 sezon – 23 października 2020 w TVP ABC PL, 1 stycznia 2021 Karusel RUS
  2. 2 sezon – 5 lipca 2021 w MiniMini + PL

Muzyka: Marek Skrobecki

 

Serial jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Zapowiedź 2. sezonu

🎬 Bobaski i Miś | Babies and the Bear 🔵 Trailer 2. sezon – YouTube