Mattel pomaga lekarzom i wspiera rodziców

Mattel, światowy producent zabawek, wspiera walkę z COVID-19. Firma rozpoczęła produkcję masek ochronnych dla lekarzy walczących z pandemią koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Chcąc wesprzeć rodziców i dzieci w tym trudnym czasie Mattel przygotował również specjalny serwis Playroom z treściami edukacyjnymi i rozrywkowymi dla całej rodziny.

Dla służby zdrowia…

W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na materiały ochronne dla lekarzy, Mattel rozpoczął produkcję masek ochronnych dla pracowników służby zdrowia. Na potrzeby produkcji masek firma udostępniła część linii produkcyjnych zabawek Fisher-Price i Barbie w swoich zakładach w El Segundo w Kalifornii i East Aurora w stanie Nowy Jork.Produkcja przebiega z zachowaniem należytych zasad bezpieczeństwa pracowników.Pierwsze maski trafiły już do szpitala w Los Angeles. Kolejne dystrybuowane będą do instytucji opieki zdrowotnej i osób udzielających pierwszej pomocy.

…i dla rodzin

Wiedząc jak ważna w rozwoju dziecka jest zabawa, w tym szczególnym czasie dla wszystkich rodzin, Mattel udostępnił bezpłatny serwis z treściami edukacyjnymi i rozrywkowymi dla najmłodszych Playroom. W czasie wyjątkowych wyzwań, przed którymi stoją rodzice i opiekunowie Mattel Playroom jest cennym źródłem pomysłów na zabawę i wspólne spędzenie czasu w domu dla całej rodziny. Gry, filmy i zabawy kreatywne z ulubionymi dziecięcymi bohaterami, takimi jak Barbie, Tomek i Przyjaciele czy Polly Pocket pozwolą przejść dzieciom przez ten trudny czas, a rodzicom dadzą pewność bezpiecznej i wartościowej rozrywki.

Nasza misja inspirowania, zapewniana mądrej rozrywki i dbanie o rozwój dzieci poprzez zabawę są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wierzymy w moc zabawy i jej znaczenie dla rozwoju dziecka, szczególnie w tych trudnych czasach. Dlatego stworzyliśmy miejsce, które zapewni dzieciom dużo radości, a dla rodziców będzie wsparciem i skarbnicą pomysłów na ciekawe spędzenie tych wspólnych chwil.

Richard Dickson, prezes i dyrektor operacyjny Mattel

Serwis Playroom dostępny pod adresem www.mattel.com/en-us/playroom będzie co tydzień uzupełniany o nowe, atrakcyjne treści.