KINO: „PIOTRUŚ KRÓLIK 2: NA GIGANCIE” od 18 czerwca br. w kinach!

Ukochany przez wszystkich urwis powraca w komedii „Piotruś Królik 2: Na gigancie”. Bea Thomas i króliki stworzyli prowizoryczną rodzinę. I choć Piotruś Królik bardzo się starał, nie udało mu się pozbyć złej reputacji złośliwca.

 

Kiedy Piotruś Królik ucieka z ogrodu, odkrywa, że jego złośliwość pomaga mu przetrwać w obcym świecie, ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, by go odnaleźć, będzie musiał podjąć decyzję: jakim króliczkiem chce być.

TWÓRCY FILMU:

Reżyseria: Will Gluck

Scenariusz: Will Gluck & Patrick Burleigh

Na podstawie książek autorstwa Beatrix Potter

Produkcja: Will Gluck, Zareh Nalbandian

Producent wykonawczy: Doug Belgrad, Jodi Hildebrand, Catherine Bishop, Emma Topping, Thomas Merrington, Jonathan Hludzinski

CZY WIESZ, ŻE…
 • Po tym, jak udało mu się zdobyć panowanie nad ogrodem, Piotruś Królik sięga znacznie wyżej. Czas na największą dotąd przygodę jego życia. Już za chwilę znajdzie się w wielkim, pełnym niebezpieczeństw, mieście. To tam przyjdzie mu odkryć, kim chce być.
 • – Kocham te postaci – mówi Will Gluck, reżyser, producent i współscenarzysta filmu – Piotruś popełnia mnóstwo błędów, ale wciąż wydaje mu się, że wie lepiej, że zawsze to on ma rację. Właśnie to czyni go postacią tak zabawną, z którą zresztą łatwo się utożsamić. Robi coś, zupełnie nie myśląc o konsekwencjach. Ale w końcu, wreszcie przyjdzie mu się czegoś nauczyć. Przygody Piotrusia to niekończące się źródło eksploracji.
 • Dla reżysera druga część stała się okazją do zadania pytań o osobowość Piotrusia. Wszyscy znają go jako psotnika i małego złośliwca, ale to nie do końca coś, z czym Piotruś się utożsamia. On tak o sobie nie myśli. – To opowieść o tym, kim jesteś versus jak widzą cię inni – mówi Gluck – To, że ludzie postrzegają cię w określony sposób, wcale nie oznacza, że taki jesteś.
 • – Ok, może i główne postacie to króliki, ale tak naprawdę niczym się od nas nie różnią – mówi producent Zareh Nalbandian – Są rodziną. Mają między sobą konflikty, swoje własne wyzwania, cele i aspiracje – zupełnie jak my, ludzie. Wiedzieliśmy, że druga część filmu musi być mocniejsza, lepsza, większa, a historia, którą chcemy opowiedzieć musi być bardzo dobra. Dlatego wyprawiliśmy naszych bohaterów w zupełnie nowe rejony, ale także dodaliśmy inne postaci z książek Beatrix Potter.
 • W pierwszej części Piotruś i Thomas McGregor toczyli między sobą bezlitosną walkę o ogród, a tak naprawdę o strefę wpływów. I wtedy pojawiła się Bea, która dała McGregorowi szansę, by stał się lepszym człowiekiem. Will Gluck podkreśla, że druga część zaczyna się od momentu, w którym skończyła się pierwsza. – Bea właśnie wydaje książkę ze swymi pięknymi ilustracjami – mówi reżyser – którą z sukcesem Thomas sprzedaje w ich wspólnym sklepie z zabawkami. Między Piotrusiem i Thomasem trwa coś na kształt zawieszenia broni.
 • – McGregor przestał prowadzić wojnę z królikami. Teraz wszyscy żyją w ogrodzie na równych prawach. Króliki mogą przychodzić do ogrodu, kiedy chcą, pod jednym warunkiem – mają się trzymać z dala od pomidorów – dumy McGregora – mówi Jodi Hildebrand, producentka filmu – Piotruś stara się być w porządku, ale chce też być sobą, a więc liderem, przewodnikiem, dlatego pilnuje, by nikt nie zbliżał się do pomidorów Thomasa. I tak żyją sobie w zgodzie.
 • Ale nie trwa to długo, bo kuszące światła miasta wdzierają się do tej idyllicznej przestrzeni. – Książka, którą wydała Bea, jest sukcesem, więc wydawca postanawia przekształcić ją w serię. Stąd wizyta w wielkim mieście – Gloucester – mówi Will Gluck – Wydawca, Basil-Jones, jest pod wielkim urokiem książki, ale na jej podstawie uważa, że Piotruś Królik jest negatywnym jej bohaterem, „złym króliczkiem”, którego nawet Bea i Thomas za takiego uważają. Na podstawie tej opinii Piotruś zaczyna wierzyć, że właśnie tak jest, że wszyscy postrzegają go jako antybohatera, wiecznego psotnika. Musi zmierzyć się z opinią, jaką na jego temat mają inni.
 • Pracując nad scenariuszem, twórcy współpracowali z wydawnictwem Penguin and Frederick Warne & Co Limited, które od ponad 100 lat wydaje książki napisane przez Beatrix Potter. – Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak udało nam się w pierwszej części filmu przełożyć język książek Beatrix Potter na język filmowy – mówi Jodi Hildebrand, producentka – Tym bardziej zależało nam na pewności, że druga część również spełni oczekiwania fanów twórczości Beatrix Potter.
 • – Wszyscy bardzo czekamy na drugą filmową odsłonę przygód Piotrusia – mówi Francesca Dow z wydawnictwa Penguin – Pierwsza część, która stała się wielkim hitem, pozwoliła poznać Piotrusia Królika na zupełnie nowym poziomie.
 • – Will Gluck, który jest współscenarzystą, reżyserem i producentem drugiej części filmu, naprawdę bardzo kocha Piotrusia i jego przyjaciół – mówi Zareh Nalbandian, producent – Jakby przyjrzeć się Willowi z boku, on sam jest trochę jak Piotruś – mądry, zabawny i zawsze ma plan, co zresztą czyni go znakomitym reżyserem.
 • – W drugiej części powrócą wszyscy bohaterowie, których poznaliśmy w pierwszej – przekonuje Will Gluck – Ale poznamy też wiele nowych postaci, jak choćby przebiegłego królika Barnabę. Przygotujcie się na prawdziwą przygodę!