FIGURKI FUNKO PO RAZ PIERWSZY W SIECI LIDL

CDP sp. z o.o. – dystrybutor i wydawca gier wideo i produktów kolekcjonerskich poinformował o zawarciu umowy z siecią LIDL, dzięki której już 9 grudnia br. do sklepów w całej Polsce trafią kolekcjonerskie figurki z takich filmów i gier jak Kraina Lodu 2, Avengers, Gra o Tron czy Star Wars. 


CDP jako oficjalny dystrybutor marki Funko w Polsce wprowadzi najpopularniejsze linie figurek POP! do jednej z największych sieci handlowych w Polsce – Lidl. To prawdziwy przełom w dystrybucji tej marki w Polsce. Po raz pierwszy kultowe figurki, do tej pory znane wąskiej grupie odbiorców, staną się dostępne tak powszechnie jak w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

W ofercie przygotowanej specjalnie dla sieci Lidl znajdują się premierowe linie figurek z Krainy Lodu 2 oraz Gwiezdnych Wojen. Fani znajdą też bohaterów z kultowego serialu Gra o Tron, popularnych filmów Marvela (m.in. Avengers i Spider-Man) i serii Harry Potter. Dystrybutor liczy, że tak różnorodnie dobrany asortyment trafi w gusta szerokiej grupy fanów popkultury w całej Polsce.

–  Kultura geek, czyli „fanów popkultury”, przeżywa obecnie prawdziwą rewolucję, a sprzedaż produktów kolekcjonerskich jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku zabawek. Cieszy nas, że najwięksi gracze na rynku retail dostrzegają w tym trendzie szansę dla rozwoju swojego biznesu. – mówi Robert Wesołowski, joint-CEO, CDP sp. z o.o. – Dzięki naszej współpracy z siecią Lidl bycie fanem i kolekcjonerem staje się jeszcze prostsze, a charakterystyczne figurki z wielkimi głowami będą dostępne dla kolejnych klientów na wyciągnięcie ręki.

Dla CDP budowa ogólnopolskiej sieci dystrybucji we współpracy z liderem rynku – firmą Lidl – jest kluczowym punktem w strategii rozwoju oferty produktowej w kategorii zabawek, puzzli i gadżetów kolekcjonerskich. Oferta figurek POP! będzie dostępna we wszystkich sklepach sieci Lidl, w strefie przy kasie „Rodzinnie z Lidlem”.