Figurki FUNKO Kraina Lodu II i Gwiezdne Wojny IX w ofercie CDP sp. z o.o. na święta!

Wiosną tego roku CDP sp. z o.o. podpisało porozumienie, na mocy którego stał się oficjalnym dystrybutorem marki FUNKO w Polsce, dzięki czemu dostępność produktów marki Funko na polskim rynku znacząco wzrosła, a fani popularnych komiksów, seriali i gier mogą znaleźć figurki ulubionych postaci na sklepowych półkach.

Kraina Lodu i Gwiezdne wojny – hity jesieni!  

W stałej ofercie CDP dostępny jest się szeroki wybór linii kolekcjonerskich figurek POP Vinyl, obejmujących zarówno gry, jak i franczyzy serialowe, filmowe czy okolicznościowe m.in. z linii takich jak: Fortnite, Minecraft, Marvel (Avengers: End Game), Harry Potter, Gra o Tron, Stranger Things, Rick i Mort,  Spider Man, Disney (klasyczna Myszka Miki, Kubuś Puchatek) czy Scooby Doo. 

Czwarty kwartał 2019 stoi jednak pod znakiem dwóch potężnych premier: Krainy Lodu II i Gwiezdnych Wojen. Skylwalker. Odrodzenie. Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? W poszukiwaniu odpowiedzi  na to pytanie w nowym filmie „Kraina Lodu II” razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyrusza w niebezpieczną podróż, przeżywając niezwykłe przygody. Tym razem  Elsa musi uwierzyć, że jej moc jest  wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy. W ofercie CDP w kolekcji figurek Funko POP z tej serii dostępne są wszystkie najważniejsze postaci z tej części filmu: Elsa, Anna, Olaf, Sven, Kristof czy Matias. Ale to nie wszystko! Dla najwierniejszych fanów CDP ma w ofercie również figurki młodej Elsy i Anny oraz postaci żywiołów!

Ciekawe, czy w 1977 roku George Lucas wiedział, że jego Gwiezdne Wojny odmienią świat na zawsze? Dziś nikt nie wyobraża sobie historii kina bez sagi o Rycerzach Jedi i potężnych Sithach. Chociaż nie wiemy dokładnie, jakie wydarzenia przyniesie kolejna odsłona sagi, możemy z całą pewnością przekazać, że w ofercie CDP wśród figurek Funko POP! nie zabraknie żadnej z kluczowych postaci ostatniej części Skywalker Odrodzenie. Znajdą się w niej: władająca Mocą dzielna Rey i jej antagonista, sam wnuk Dartha Vadera – Kylo Ren, ale także Poe Dameron, Lando Calrissian, Jannah, Finn, Zori Bliss, Rose, BB8, D-0 czy Sith Jet Trooper i First Order Jet Trooper.

Filozofia FUNKO zakłada, że każdy jest fanem: filmu, serialu, drużyny sportowej czy gry, a każdy fan ma w sobie coś z kolekcjonera. Figurki i gadżety kolekcjonerskie  pozwalają zbliżyć się swoich ulubionych bohaterów  wprowadzając ich obecność do codziennego życia. W ślad za tą ideą CDP rozbudowuje stale swoje portfolio produktów FUNKO przyjmując trzy główne kierunki: gorące premiery, klasyki i evergreeny oraz tematy niszowe.

Dzięki partnerstwu CDP sp. z o.o. z firmą FUNKO Inc zbudowanie  kolekcji we własnym domu jest  znacznie prostsze – popularne figurki kolekcjonerskie już teraz są dostępne w sklepach w całej Polsce m.in. Media Expert, Media Markt, Empik, Euro RTV AGD a wkrótce również w sieci LIDL.

– Merchandise, a w szczególności produkty kolekcjonerskie związane z grami i filmami, w ostatnich latach stały się jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku rozrywkowego.  Rozszerzenie naszej oferty o figurki i inne produkty FUNKO było dla nas priorytetem. – mówi Robert Wesołowski, CEO,CDP sp. z o.o. – Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym fenomenie popkulturowym i dostarczać polskim fanom najnowsze figurki w znacznie prostszy i wygodniejszy niż dotąd sposób.

Niewielkie winylowe figurki FUNKO to prawdziwy fenomen kultury masowej. Biją rekordy popularności wśród kolekcjonerów na całym świecie. Produkowane od lat 90., do Polski dotarły na fali popularności takich marek jak Marvel, Disney, DC Comics, HBO, Blizzard, Epic czy Netflix. Dla CDP, który od przeszło 20 lat dostarcza fanom najlepsze gry wideo, pozyskanie tak znaczącego partnera o globalnej marce jest kluczowym punktem w strategii rozwoju oferty firmy w kategorii zabawek, puzzli i gadżetów kolekcjonerskich.

Figurki POP wyróżniają się niezwykłą jakością wykonania z trwałego winylu i zaskakującymi detalami. To hit, który zrewolucjonizował branżę gadżetów kolekcjonerskich na całym świecie, umożliwiając wyrażanie swojej sympatii do ulubionych postaci, historii, zjawisk kultury popularnej w zabawny i wysmakowany sposób.  To prawdziwy przegląd kultury popularnej w miniaturze. Charakterystyczny design i niezwykła zdolność do dowcipnego uchwycenia najważniejszych cech, przysporzyły figurkom POP! oddanej rzeszy fanów i są główną siłą rosnącej popularności FUNKO. Ustandaryzowane wymiary figurek i spójna estetyka  (szerokość: 8cm i wysokość 10cm) sprawiają, że kolekcja wspaniale prezentuje się na półce.

***

O FUNKO

FUNKO jest wiodącą firmą produkującą produkty konsumenckie z zakresu kultury popularnej, z siedzibą w Everett w Waszyngtonie. Funko projektuje, pozyskuje i dystrybuuje licencjonowane gadżety w wielu kategoriach, w tym figurki winylowe, action figures, pluszaki, odzież, artykuły gospodarstwa domowego i wszelkie akcesoria dla fanów popkultury. 

O CDP

CDP od ponad 20 lat wydaje i dystrybuuje gry komputerowe. Na stałe współpracuje z firmami: Blizzard Entertainment, Focus Home Interactive, Warhorse czy CD PROJEKT RED. Posiada w swoim portfolio m.in. takie marki, jak Wiedźmin, Diablo, StarCraft, Syberia czy Farming Simulator. Obecnie jest też zaangażowane w mecenat oraz działania wydawnicze z dynamicznie rozwijającym się segmentem gier niezależnych